Beck stoper oynayabilir...

Rıdvan Dilmen kaleme aldı...

GÜNDEM 09.02.2016, 09:40 09.02.2016, 09:42
20290

 Fenerbahçe, Antalyaspor maçını kazanmış olsaydı puan farkı 8 olacaktı ve ister istemez iki gün sonra oynayan Beşiktaş'ın üzerinde bir baskı oluşabilecekti. Ama baktığınızda, Beşiktaşlı oyuncular kendilerinden çok emin ve ciddi görünüyorlar. Bu Beşiktaşlıların hesapları tabii. Aralık ayının sonundan beri lig maçı oynamayan bir takımın bu kadar hazır bir durumda olmasını, teknik direktörün başarısı olarak görüyorum. Hem de büyük bir başarısı... Bir de şu konuya değinmemiz gerek. Normal şartlarda Avrupa'da Bayern Münih, Real Madrid ve özellikle Barcelona, skor 4-0 iken rakip alanda oynamayı seviyorlar. Ligimizde uzun yıllardır bu tipte oynayan takım yoktu. (Bizim dönemimiz, Fatih Hoca'nın dönemindeki Galatasaray ve Metin-Ali-Feyyaz döneminde Beşiktaş da böyleydi) Ama şimdi Beşiktaş böyle oynamaya başladı. Tıpkı Avrupa devleri gibi… Skorla alakaları yok. Oyun boyunca öne oynuyorlar. Skorboarda hiç bakmıyorlar bile. 

Şimdi Beşiktaş'ın önünde iki önemli erteleme maçı var ve yeni transferler o karşılaşmalarda oynayamayacak. Mersin ekibi saygısızlık olarak almasın ama Beşiktaşlı oyuncular, Mersin maçını da cepte görüyorlar bence. Necip-Tosic tabii ki o bölge için Şenol Güneş'e alternatif oyuncular. Ama ben hocanın yerinde olsam bir-iki antrenmandan sonra Beck'i stoper oynatırım. Mesela kupadaki Konya maçında deneyebilirim. Sonuçta lig uzun maraton. Yarın bir gün sıkıntıya düşebilir. Tabii hoca yeni ikilinin alışması için böyle bir hamle de yapmayabilir. Ama bana göre Andreas Beck'i ihtiyaç halinde stoper oynayabilecek özellikleri var gibi.

Kapris çekmeyip bir forvet almalıydı

Beşiktaş'ta Rhodolfo'ya çok geçmiş olsun. Bir ritim bulmuştu ve şanssız bir sakatlık yaşadı. Franco, Milosevic ve Ersan gitti... İki stopere kaldılar. Bugün Başkan Fikret Orman'a sorsalar bence Ersan Adem Gülüm'ü Çin'e göndermezdi. Ama burada bunların hesaplanması lazım. Mesela bir örnek vereyim, ben Fenerbahçe'nin yerinde olsaydım devre arasında ne Fernandao'nun ne de Robin van Persie'nin kaprisini çekerdim. Bütün şartlarımı zorlar bir santrfor alırdım. Çünkü şampiyonluk yarışında Beşiktaş ile teke tek kaldılar. Elinde iki yarım santrfor var ve kenardakilerin bu bölgede oynama özelliği yok. Bence almaları gerekirdi.
Yorumlar (5)
eses eses 5 yıl önce
mersin macini cepte goruyorlar derkene bile icindeki planin mersinlileri gaza getirmek oldugunu anlamayan varmi
frano 5 yıl önce
evet var bu renkliden baska ne beklenir fener sampion olsun diye kıçını bile verir bu
xxxx 5 yıl önce
Şu adamın lafına bakmayın ya. Açın transfermarktan detaylı performanslara bakın. Kim hangi pozisyonda kaç kez oynamış var. Beck bir kere bile stoper oynamamış. En çok stoper oynayanlar. Tosic 30 küsürkez , Necip 14 kez, Atiba 1 kez. Beck i stopere koyarsan sağ beke kimi koyucan. Orayada Atibayı koydun diyelim. Göbeğe kimi koyucan bu sefer çok kişinin yeriyle oynanmış olacak. Ben mersin maçından korkmuyorum. Trabzon maçı içinde Necip Tosic le idare edersin. Trabzonu kendi kalene getirmemeye çalışırsın. Sonrası rahat zaten. Marcelo Alexis götürürler İnş. İkiside büyük liglerden tecrübeli uyum sorununu çabuk aşmaları içinde çok çıkartmamak lazım defansı önlerinde veli atiba yapıp sosayı yedeğe çekebilirsin.
Taraftar 5 yıl önce
Beck in yerinde kim oynayacak futbol dehası çakması
O. Erhan Keskin 5 yıl önce
Beck orada oynayamaz bence; ama Serdar oynayabilir. Tolgay ilk onbire dönerse belki Atiba da...