"Bazı sebepler bilinmiyor"

Yönetici Mete Vardar, Türkiye'nin en iyi oynayan takımı olmalarına rağmen son 5 haftada şampiyonluğu yitirdiklerini söyledi. 'Bunun birtakım sebepleri vardı. Belirli bir kısmı kamuoyuna yansımadı' dedi.

"Bazı sebepler bilinmiyor"

 Ligin ilk 3 haftasını 2 galibiyet, 1 mağlubiyet ve 6 puanla kapatan Beşiktaş'ta yönetici Mete Vardar, gelecek adına umut dolu mesajlar verdi.

Takımın gidişatının gayet iyi olduğunu dile getiren Siyah-Beyazlı idareci "Geçen sene de iyi bir takım oluşturulmuştu. Ama Türkiye'nin en iyi futbolunu oynamamıza rağmen şampiyonluğu 5 maç kala kaybettik. Bunun birtakım sebepleri vardı; ki belirli bir kısmı kamuoyuna yansımadı. Bu sene Şenol Güneş ile iyi bir başlangıç yaptık. Geçen senenin alternatif oyuncuları bu sezon çok ön plana çıktı. Oğuzhan, Cenk, Kerim gibi.

“13-14 KİŞİYLE BU İŞ OLMAZ”


Şampiyonluklarda kilit noktanın iç rekabeti artırmak olduğunu vurgulayan Vardar “13-14 kişiyle şampiyon olmak mümkün değil. Geçen sezon bunun sıkıntısını da yaşadık. Bu sezon görünen o ki 23 oyuncu da katkı verecek. İnşallah Veli dönecek. Tolgay da en kötü ihtimalle ikinci yarı maçlarına yetişecek. Tabii önemli olan bireysel yetenekler değil takım olabilmek. Beşiktaş da bu süreci iyi tamamlıyor. İnşallah bu bütünlüğü hiç bozmaz ve geçen sene yarım kalan işi bu sene tamamlarız” dedi.


“SAHADA OYNANSIN”

Son olarak futbol camiasına mesajlar gönderen Vardar "İnşallah futbol yalnızca sahada oynanan, güzelliklerle konuşulan bir spor halini gelir. Herkes verdiği emeğin karşılığını alır” diye konuştu.


KAYNAK : BUGÜN
Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 09:20
YORUM EKLE