Batı zihniyeti!

50 bine yakın taraftar Vodafone Arena’ya koştu. Beşiktaş-Bursaspor maçı nefes kesti. Birbirinden güzel 5 gol oldu. Ama Batı medyası, haberi 15-20 dakika süren polis müdahalesine ayırdı. Türkiye düşmanlığı sınır tanımadı.

GÜNDEM 13.04.2016, 08:21 13.04.2016, 08:24
508

 Tam 1065 gün sonra kapılarını Beşiktaş-Bursaspor maçı ile açan Vodafone Arena'nın açılışı, Batı basınında farklı bir şekilde yer aldı. Türkiye aleyhine her alanda olumsuz haber yapmayı alışkanlık haline getiren gazeteler, dün de çirkin yüzlerini bir kez daha gösterdiler. Sadece Beşiktaşlı taraftarların değil Türkiye'de pek çok sporseverin de açılışını merakla beklediği Vodafone Arena'nın ilk günü bayram gibiydi.


Taraftarlar tarihi açılışa tanıklık etmek için günlerce bilet bulmak için büyük çaba harcadı. Süper Lig'de şampiyonluk yaşamış iki ekibin mücadelesi de nefesleri kesti. Maç boyu tempo hiç düşmedi, birbirinden güzel 5 gol fileleri havalandırdı. ABD'nin Fox Sport, Alman Bild ve Spiegel, İngiliz Daily Mail, Hollanda'dan Nos ve De Telegraaf ise bu müthiş günü, "Beşiktaş'ın yeni stadına gazlı açılış" türü anonslarla verip, güzel olan şeyleri ise 'es' geçtiler. Bahsi geçen olaylar, maçtan önce stadın önünde 15-20 dakika sürmüştü. Bileti olmayan kişilerin uzaklaştırılması sırasında polis arama noktalarındaki bariyerleri zorlayan kişileri gaz kullanarak dağıtmıştı.


KAYNAK:SABAH

Yorumlar (3)
hakan 5 yıl önce
yandaş gazetenin haberi ..Herşey gizlensin istiyorlar..Bu taraftara bu kada kolay niye gaz sıkılyor kadınlar çocuklar neden zor durumda bırakılıyor bunu sorgulayacağınıa gazetenin derdine bak..Zaten gerçekleri arıyorsan yandaş medyayı okumayacaksın..
Buyuk Ali, 5 yıl önce
colugun cocugun icine gaz atmak degilde, yapilanlari anlatmak suc bu ulkede.
kartacalı 5 yıl önce
Rıdvan haklı; tabi yılların tecrübesi her türlü cinliği yaşamış bir usta oyuncu. Yorumcuların görmemezliğe geldiği an rakip ayak burnu yerde iken topuğunu yana kaydırıyor, çeviriyor ve Rıdvan hocanın dediği gibi topuğu Sosa'ya değiyor. Hamle yapan oyuncu da bu darbeyle dağılır. Japon oyuncu tabi itiraz olarak ayağım yerde diyecektir ama hakeme yakalandı. Çünkü hakem çok yakındı ve belli ki o anda ayaklara bakmış. Karardan dolayı da tebrikler. Ama o japon maç bitmeden atılmalıydı çünkü ona verilen görev Q17 yi çıldırt kart görsün. Hala futbolumuzda böyle futbol dışı düşünen hocalar var ne yazık ki...