Başkan Orman'ın odası boşaltılıyor

Beşiktaş Kulübü'ne haciz şoku!

GÜNDEM 15.04.2015, 14:50
2741
Başkan Orman'ın odası boşaltılıyor

Bir reklam şirketi Beşiktaş Kulübü'nden alacakları için icra takibi başlattı. 8 milyon 839 bin dolarlık alacak için memurlar şu anda Beşiktaş Kulübü binasında işlem yapıyor. Kulüp başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu 13. kattaki tüm masa, sandalye ve diğer eşyalara haciz konuldu. Kulüp binasının yakınlarına 3 tane kamyon getirilirken, kulüp çalışanları ile avukatlar arasında arbede yaşandı.

Beşiktaş Kulübü haciz şoku yaşıyor. 8 milyon 839 bin dolarlık borç için haciz memurları Akaretlerdeki kulübün kapısına dayandı. Haciz memurlarının kulüp binasına gelmesinin ardından siyah beyazlı kulübün avukatları rotasını Akaretler'e çevirdi. Haciz memurları kulüp başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerinin oturduğu 13. kattaki tüm masa sandalye ve eşyalara haciz koydurdu. Borcun eski başkan Yıldırım Demirören döneminden kalma ve Aktif Tanıtım Şirketi'ne olduğu öğrenildi.   

Beşiktaş Kulübü'ne haciz için gelen kamyonlar Akaretler Yokuşu'nda bekletiliyor.

300 BİN DOLAR ÖDENMEYİNCE ANLAŞMA BOZULDU VE...
İkinci başkan Ahmet Nur Çebi ve bazı yöneticiler, eski başkan Demirören döneminden kalan borç için bir süre önce Aktif Tanıtım Şirketi yetkilileri ile anlaşıp, rakamı 3 milyon dolara indirmişti. Ancak 3 milyon dolarlık borcun 300 bin dolarlık son taksiti ödenmeyince anlaşma bozuldu ve reklam şirketi yetkilileri bu sabah Akaretler'e gelerek binayı haciz işlemini başlattı.

 

 

Beşiktaş'tan açıklama

Öte yandan Beşiktaş, konuyla ilgili KAP'ta bir açıklama yayınladı. İlgili firmaya herhangi bir borçları olmadığını dile getiren Siyah Beyazlıların açıklamasının tamamı şöyle:

''28.12.2012 tarihli Özel Durum Açıklamamızda belirtildiği üzere, Şirketimiz ile Aktif Tanıtım ve Matbaa Hizm. Tic. Ltd. Şti. arasında sulh protokolü imzalanmış olup, Şirketimiz protokol gereği tüm yükümlülüklerini/ödemelerini eksiksiz olarak yerine getirmiştir. Ancak Aktif Tanıtım ve Matbaa Hizm. Tic. Ltd. Şti., protokolün ihlal edilmiş olduğunu öne sürerek alacakları ile ilgili olarak Şirketimiz aleyhine icra takibi başlatmıştır. Bunun üzerine Şirketimiz tarafından borçlu bulunmadığımızın tespiti amacıyla menfii tespit davası açılmıştır. Hukuki süreç devam etmekte olup, yargı kararının beklenmesinin gerektiği açıktır. Konu ile ilgili gelişmeler konusunda Kamuoyu bilgilendirilmeye devam edecektir.  ''

YÖNETİCİLER ORTADA YOK
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın konu ile ilgili olarak avukatlarla telefon görüşmesi yapıp bilgi aldığı belirtilirken, kulüp binasında hiçbir yöneticinin olmaması dikkat çekti.HUKUK BÜROSU AÇIKLAMA YAPTI
Reklam şirketinin hukuk bürosu ise yaptığı yazılı açıklamada, borcun Yıldırım Demirören dönemine ait olduğu, Fikret Orman yönetiminin borcu ödeme protokolüne bağlasa da protokole uyulmadığı gerekçesiyle icra takibine kaldığı yerden devam edilerek haciz işlemine başlanmıştır denildi.    

AVUKATLARLA HACİZ MEMURLARI ARASINDA ARBEDE YAŞANDI
Haciz memurları ve avukatlar kulüp binasına geldiğinde tatsız olayların yaşandığı, kulüp avukatlarının hacize gelen memurları ve avukatları içeriye almak istemedikleri öğrenildi. Bu sırada arbede yaşandığı belirtildi. İçeriden alınan bilgilere göre sert tartışmalar oldu.

KULÜPTE PARA OLMADIĞI İÇİN ÖDEME YAPILAMADI
Memurlar içeri girince yapılan görüşmede, kulüpte para olmadığı için ödeme yapılamayacağı anlaşıldı. İçerideki mallar için tutanak hazırlandı. Haciz işlemi yeniden başlatıldı. Görevliler ilk etapta başkan ve yönetim kurulu üyelerinin odalarının bulunduğu 13. kattaki tüm masa, sandalye ve diğer eşyaları toplatıp değer tespiti yaptı.

ÖN KAPIDA 2, ARKADA 1 KAMYON...
Haciz için gelen reklam şirketi yetkilileri 3 tane kamyon getirtti. Kamyonların 2'si kulüp binasının ön tarafında, diğeri ise arkada bekletiliyor.

Yorumlar (12)
talosbjk 6 yıl önce
ALlah belanı versin demirören inşallah paralarını yiyemeden ölürsün parasız pulsuz kalırsın inşallah
bjkomer 6 yıl önce
hala q7 yd cıldırt bizi başkan diye bagıranlar simdide bagırın hadi konusun bunların yüzünden bu hale geldi bu kulup
BJK 6 yıl önce
hem tüpçü hem orman suçlu.. arkadaş 300.000 doları ödeyemiyor musunuz siz? o zaman ne diye iş adamından seçiliyor bu yöneticiler. gidip eski topçulardan seçelim.. yazık günah bunu da gördük sonunda. hakkım haram olsun bunları bize yaşatanlara.
hUSEYN53y 6 yıl önce
yd ve ona destek olanların a...k....
başka söze gerek yok. piç yd oturduğun koltuklar götüne girsin bir daha da çıkmasın.
aslanavcisi 6 yıl önce
beyler yd denen tüp kafalı takımı bu hale getirdi şu an en dipteyiz evelallah beşiktaşımız bu günleride atlatacak kimse bilice ftbolculara sallamasın sezon sonuna kadar birlik olalım bu genç takım bu halde şampiyonluğu kovalıyor hoca ve futbolcular maaş alamadan şampiyonluğa gidiyorlar gurur duyalım destek olalım
asi kartal 6 yıl önce
bu işte fikret oramanın hatası büyük taksitleri ödemediği için bu duruma düştü kulüp yıldırım demir ören piçi ve fikret ormana sahip çıkanları görelim alın size fikret ormaan beşiktaşı bitirdiniz ulan herşey güllük gülüstanlık dediniz kulübün anasını ağlattınız bir daha aday olursan senin ananı avradını
BÜLENT ARSLAN 6 yıl önce
SALLAMAK NE KADAR KOLAY ONA KÜFÜR BUNA KÜFÜR ALLAH AŞKINA KULUBE KAÇ KURUŞ KATKINIZ OLDU ONU SORGULAYIN.KAÇ PARALIK ÜRÜN ALDINIZ.AMA LÜTFEN SAMİMİ OLUN
Derya Kılıç 6 yıl önce
Stat yap borçlar ödenir fikret...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın