Başkan Orman İyi Düşünmeli!

Fotomaç Yazarı "Osman Aslan" Beşiktaş'ın transfer gündemiyle ilgili görüşlerini ve eldeki kadroyu korumanın önemini belirtti.

GÜNDEM 25.05.2016, 10:00 25.05.2016, 10:08
833

 Bir takımın kalitesini belirleyen unsur yetenekli ve becerikli futbolcuların bolluğudur. Elbette kalitenin yanında futbolcuların uyumu da önemlidir. Beşiktaş kaliteli kadro zenginliği açısından şanslı takımdır.

Abartmıyorum sadece gerçeğin altını çiziyorum; Beşiktaş futbolun en iyisini oynuyor. Bu gerçeği ligin ilk haftasından son haftasına dek gördük, yaşadık.
Gomez, Quaresma, Kerim Frei, Gökhan Töre, Oğuzhan ve Sosa gibi kaliteli ayaklar şampiyonluğun kazanılmasında önemli rol oynadılar.
Ancak bu isimler içinde Q17 başka bir yere sahip. Quaresma'nın ayağında top sanki dile geliyor. Özgüveni yüksek bir Quaresma izleyicilere bütün hünerlerini doyasıya izlettiriyor.
Portekizli yıldızın en büyük özelliği;
Portekiz milli takımı sahalarında da bu hünerlerini sunabilmesi.
Kuşkusuz şampiyonluğun en büyük mimarlarından biri attığı gollerle Mario Gomez oldu. En büyük mimarsa bu kadroyu kuran Başkan Fikret Orman. Beşiktaş'ta en şanssız futbolcu; Cenk Tosun'dur. Şanssızlığı Gomez gibi bir dünya yıldızının alternatifi olması. Gomez'in gölgesinde kalan Cenk Tosun bu nedenle kalitesini sahaya istediği gibi yansıtamıyor.

Kadroya takviye şart 
Kara Kartal'ın yeni sezonda Şampiyonlar Ligi'nde alacağı sonuç merak konusu. Elbette bu kadro Şampiyonlar Ligi için yetersizdir. Siyah-beyazlılar deneyimli ve Avrupa çapında tanınan oyuncular almazsa bavulunu erken toplar, evine döner. Q17 ve Gomez Beşiktaş'a Avrupa'da çok şey verecek, vermeliler de! Bu iki önemli isim Beşiktaş'a Devler Ligi'nde yol açar.
Milli Takımlarda Gomez, Q17 ile Cenk Tosun'un isimlerini sıkça duyabiliriz.
Üç yıldızın vereceği performans merak konusu. Bu üçlü izlenmeye değer. Artı; Beşiktaş, bu yıldızlarıyla Avrupa'da hem unvan hem de para kazanır.
İkisinden birini yitirirse bütün emekler boşa gider, başkan Fikret orman hesabını iyi yapmalı, iyi düşünmeli!
Fotomaç
Yorumlar (1)
BJK 5 yıl önce
Evet, Fenerbahçe Türkiye nin en pahalı ikincisi oldu. Demekki avrupa çapındaki isimlerle veya parayla olmuyor bu işler. Allahtanki fb birinci olamadı yoksa bu kafayla sizler şampiyonlar liginide alabilecek derdiniz.