Başkan Konuştu

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Süleyman Seba'nın ardından "Önemli bir çınarı, spor adamını ve barış insanını kaybettik" dedi.

GÜNDEM 15.08.2014, 15:11
1173
Başkan Konuştu

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, vefat eden kulübün onursal başkanı Süleyman Seba için, inşaatı süren Vodafone Arena’da düzenlenen törende konuştu.

Konuşması sırasında duygulanan ve zaman zaman konuşmakta zorluk çeken Fikret Orman “Acımız çok büyük” dedi.


Başkan Fikret Orman şunları söyledi:

“Acımız çok büyük. Beşiktaş’ın önemli bir çınarını kaybettik. Önemli bir spor adamını kaybettik. Önemli bir barış insanını kaybettik. Büyük felakatlerden sonra bile bütün siyasetçileri ve spor insanlarını bir araya getirebilen önemli bir insanı kaybettik. Bize çok şey öğretti. Beşiktaşlılık duruşunun simgesiydi. Zerafeti, centilmmenliği, rakiplere saygı duymayı, hak yememeyi, hakkını yedirmemeyi ondan öğrendik. 'Şeref'iyle oynamayı, 'Hakkı'yla kazanmayı bize o öğretti. Hepimizin Süleyman abiyle bir anısı var. Allah rahmet eylesin. Allah bizlere, ona layık olmayı nasip etsin. İnönü Stadı’ndaki ilk golü o atmıştı. Bu stadı bir an önce bitirip ona layık olmaya çalışacağız. Onun hep kullandığı bir söz vardı: Herkesi bir defa, bazılarını her zaman aldatabilirsiniz. Ama herkesi her zaman aldatamazsınız. Süleyman abi bizi hiçbir zaman aldatmadı. Türk sporunun başı sağolsun.”

Yorumlar (6)
erhan 6 yıl önce
bunun öğrenilecek neresi var anlamadom yaa bu adam nekadar politik konuşmalar yapıyor yaa valla uyuz ediyor beni her çıktığı yerde şerefli ikincilik yok dürüst ilkeli yönetim falan ne lan bu kim diyorki biz şerefsizce şampiyon olduk dahada olsa oluruz derki ...bırak bu işleri icraat yap sebadan şerefi öğrenme o zaten insanın içinde varsa vardır yoksa birine bakarak olmaz sen bu takımı nasıl güçlü yaparsın nasıl 4 yıl üst üste şampiyon yaparız onun peşine düş boş yere ağlanıp sızlanma yokluk diye asıl öğreneceğin şey rahmetli sebadan bu şanlı tarihi okadar yoklukta nasıl bukadar başarılarla doldurdu
Emrullah Basank 6 yıl önce
Bir yandan Beşiktaş'ın tek kuruşunu gözeten kulüp binasında damlayan her musluğu kontrol eden SEBA, diğer yandan Seba'nın mirasını har vurup harman savuran ve Beşiktaş'ın 8 yılda 1 milyar dolarını çöpe atan YD.''Aslanın yerine kediler konmuş'' sözü cuk oturdu. Seba gibi bir başkana sahip olduğum için kendimle gurur duyuyorum. YD'yi Beşiktaş'ın başına musallat edenler ise kendilerinden utanmalıdır. F.Orman'a düşen ise ne olursa olsun YD'yi yargı önüne çıkartmaktır. Biliyorum eğer YD hesap vermezse büyük başkan SEBA'nın gözü arkada kalacak.
hakan gürleyik 6 yıl önce
arkadaşlar allah rahmet eylesin başımız sağolsun gerçekten yeri dolmaz çok büyük bir çınar ama şu bir gerçekki gündem değişti orta saha transferi kim alıncak ne olcak hiç birgilmimiz yok yönetimin bu gündem işine geldi lütfen beni transfer hakkında bir bilgilendirsin 4 gün sonra macımız var ölenle ölünmüyor duaarım onla eyvallah ama ortada bir gerçek daha var biri arasın beni teselli etsin lütfen 0542 412 12 12 hakan
mustafa 6 yıl önce
@Emrullah Basank +1. Görüyoruz ki maalesef YD'nin bıraktığı "kötü" miras sadece borçlar değil. Kendisine Beşiktaşlıyım diyen, derdi gücü skor-başarıdan başka bir şey olmayan garabet bir nesil de oluştu. Bunların ilk örnekleri Büyük Başkan'ı bağırışlarıyla küstürdü, sonrasında onun yerine geçeni de aynı şekilde götürdü. Şimdi de farklı değiller ve başarı durumuna göre kelle almayı bekliyorlar. Öyle görünüyor ki bu şuursuzlar o 8 yıldan hiçbir ders alamamışlar. YD’de durum başkaydı ve eleştirilmeyi sonuna kadar hak ediyordu; çünkü kulübü çok kötü yönetiyordu, mesele kupa alıp almaması değil. Bu skorcu taraftarın halini aslında en güzel şu anlatabilir: Süleyman Başkan bundan 1 yıl önce göreve gelmiş olsaydı, "Ahmet Dursun Seba gitsin"den kat be kat beterini ona ederlerdi. Kamuoyu, Beşiktaşlısı renklisi yasta, bu durumda bile halen birileri transfer konuşabiliyorsa onlara en iyi cevabı haftaya Salı stadı dolduran ve Büyük Başkan’ı bir de orada bağrına basacak taraftar verecektir.
mustafa 6 yıl önce
Eski bir söylencede geçer: “ortada cenaze, alem incik derdinde”. Yarından sonra transfer görüşmeleri rutin bir şekilde yeniden başlar; başlar da, yarından sonra da sizden bir şey olacağı yok. Beni asıl bu düşündürüyor.
mustafa 6 yıl önce
Son olarak: A sitesinde B sitesinde bilmem kimin şahsi menfaatleri için yazan ve bu yazılanları yayınlayıp diğerlerini seçenlere gelsin: "Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın" - Süleyman Seba.