Barış Başdaş'tan Quaresma açıklaması

Kardemir Karabükspor, ligin 20. haftasında lider Beşiktaş'ı 2-1 mağlup etti. Karabükspor savunmasının başarılı isimlerinden Barış Başdaş, mücadele sonrası Fanatik'e açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 11.02.2017, 13:45 12.02.2017, 11:45
4006

Kendi performansıyla ilgili konuşan ve iyi bir sezon geçirdiğini belirten Başdaş, 'Daha iyi olmak için idmanlarda yüzde yüzümü vermeye çalışıyorum daha iyi yerlerde olmak için acı çekmek gerekiyor geçen senelerden kendime ders çıkardım eski iyi yolda ilerlediğimi düşünüyorum' dedi.

Üzerlerinde baskı hissetmediklerinin altını çizen Barış, 'Kaliteli futbolculara sahibiz biz ama liderle oynayacağımız biliyorduk belki de ligin en iyi takımı...  Çok kaliteli iyi pas yapan bitirici oyuncuları var ama biz rakibi oynatmamaya ve çabuk paslarla gole gitmeye çalıştık. Başarılı olduk. İyi hocaları var şampiyonluk yarışında onlara başarılar diliyorum.' ifadelerini kullandı.

Maçta Quaresma ile yaşadıkları pozisyona da açıklık getiren Barış, 'Quaresma ikili mücadele sonucu üstüme  bastı. Kasıtlı veya kasıtsız ama ben kasıtlı olmadığını düşünüyorum tekrar pozisyonu seyretmek lazım' dedi.   

Hocası Tudor ile ilgili de konuşan Barış,  'Soyunma odasında bana çok iyi oynadığımı ve böyle devam etmemi söyledi' diye konuştu.

Barış Başdaş, karşılaşmanın hakemi Halis Özkahya hakkında ise 'Bana göre iyi maç yönetti hakemlerimiz art niyetli olmadığı zaman Anadolu takımlarının daha iyi yerlere gelebileceğini gördük' ifadelerini kullandı.

Fanatik

Yorumlar (0)