''Bala hücum eden arılar gibi olun!''

Şenol Güneş, antrenmanlarda savunmanın öne çıktığı anlarda orta saha oyuncularından topun olduğu bölgede baskı yapmalarını isterken "Bala hücum eden arılar gibi olun" ifadesini kullandı.

 Bala hücum eden arılar gibi olun! Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş 3 haftada yenilen 4 goldeki hataların tekrarlanmaması için takım savunmasının üzerine düşmeye başladı. Yaptığı toplantılar ve çalışmalarda uygulamalı olarak oyuncularına savunma hatalarını aktarıyor. Bu sırada da ilginç ifadeler kullanıyor. Defans oyuncularını ayrı çalıştıran tecrübeli teknik adam, defans oyuncularına "önde... önde! daralt! daralt!" diye uyarılarda bulunarak daha öne çıkarak alan daraltmaları için uyarılarda bulunuyor. Orta saha oyuncularını da uyaran Güneş, defans öne çıktığı andan itibaren tüm orta sahanın "bala hücum eden arılar gibi..." topun olduğu bölgede baskı yapmalarını istiyor. Savunma arkasına atılan toplarda tehlike yememek için takım presi isteyen Güneş, hücum oyuncularına ise "otobüs beklemeyin, hareketli olun..." şeklinde uyarılarda bulunuyor.

4-4-2'YE SICAK BAKIYOR

Bu arada Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Cenk Tosun'un formundan mutlu olduğu 4-4-2 sistemine de sıcak baktığı ifade ediliyor.
TAKVİM
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2015, 08:53
YORUM EKLE