Babel'in menajerinden Galatasaray açıklaması

Beşiktaş'ın Hollandalı yıldızı Babel’in kulüpteki geleceği belirsizliğini koruyor. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan 31 yaşındaki kanat oyuncusuyla, Flamengo ve Fiorentina’nın ardından Galatasaray’ın da ilgilendiği iddia edilmişti. Menajeri bu konuda açıklama yaptı.

GÜNDEM 15.11.2018, 10:11 16.11.2018, 08:53 kartalbakışı.com
3953

Fanatik gazetesinden Gökmen Özcan'a konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan tecrübeli futbolcunun menaceri Winnie Haatrecht, Babel’in durumuyla ilgili olarak merak edilen konuları yanıtladı. İlk olarak Galatasaray iddiası hakkında konuşan Winnie Haatrecht, “Babel için Galatasaray’la anlaştığımız doğru değil. Şu anda sadece Beşiktaş’la görüşme halindeyiz. Ancak yeni anlaşmaya varabilmemiz zor görünüyor” ifadelerini kullandı.

‘Aksi durumda...’

Kara Kartal’da 2.1 milyon Euro maaş alan yıldız ismin maaşının iyileştirilmesini beklediklerini söyleyen Winnie Haatrecht, “Babel ve ben, bu konuya bir çözüm bulunmasını bekliyoruz. Beşiktaş’ın yaptığı teklif, bizim taleplerimizi karşılamıyor. Babel, 2,5 sezondur bu kulüpte ve takıma yaptığı katkı ortada. Ancak takımda en az kazanan futbolcular arasında yer aldığı da açık... Ryan, hak ettiği zamlı bir kontrat istiyor ve umarım Beşiktaş bunu bize verir. Aksi durumda oyuncum için yeni bir çözüm bulmamız gerekecek” sözlerini sarf etti.

Pazarlıkta fark büyük!

Ryan Babel’in, Beşiktaş’tan talebinin 3.5 milyon Euro’dan 3 yıllık anlaşma olduğu öğrenilirken Siyah-Beyazlılar’ın ise son olarak 2.3 milyon Euro’dan 2+1 senelik kontrat önerisinde bulunduğu kaydedildi. Ryan Babel’in Ocak ayından itibaren yeni dönem için başka bir takıma imza atması ihtimalini göz önünde bulunduran yönetimin, milli ara sonrasında Babel ve menaceriyle görüşeceği bildirildi.

Fanatik / Gökmen Özcan

Yorumlar (0)