Baba Demlenince...

Erdem Ulus kaleme aldı.

GÜNDEM 04.05.2015, 13:01
2879
Baba Demlenince...

Beşiktaş, Trabzon’da 3 puanı 2 golle aldı.

Tabelaya bakıp ‘Net galibiyet’ diye aldanmayalım.

İkinci gol, dakika itibariyle sahibinden başka kimseyi rahatlatmadı.

Demba Ba ve Tosun yedek oturdu.

Biliç, maça hücum özelliği fazla oyuncularla çıkmış gibi yaptı.

Silahını beline taktı ama mermileri dışarıda bıraktı.

İlk 45 kurusıkı geçti.

Baba, kulübede biraz Demlenince daha güzel oldu.

Girer girmez farkını koydu.

Amin.

Biliç, Demba Ba'yı sahaya sürerken, Liverpool maçında cikletten çıkan Opare'yi kenara alıp, Olcay'ı sağ beke çekti ve kahraman ilan edildi.

Aynı hamleyi İstanbul'da ki, Brugge maçında yapmış fakat sonuç itibariyle Vatan haini ilan edilmişti.

Hoca, Trabzon'da doğruları mı yaptı yoksa Ersun Yanal, Biliç'in yanlışlarını gölgede mi bıraktı orası tartışılır. Sonuç olarak Beşiktaş, Trabzon'da 2-0 kazandı ve kazanan her zaman haklıdır.

Beşiktaş'ın, tarihinin en iyi gurbetçi jenerasyonunu yakalamışken, 11 yabancılı Fenerbahçe ve 14 yabancılı Galatasaray ile birlikte, yabancı sınırlamasını kaldıran maddeyi imzalamasını eleştirmiştik.

Yabancı sınırının kalkmasıyla özelliklerini yitiren, Pektemek ve Necip gibi oyuncularla alelacele sözleşme yenilemesine de atarlanmıştık.

Şimdi daha da ileri gidiyor, yabancı sınırının kalktığı yerde Sivok ve Atiba'yı gözden çıkarmanın Beşiktaş'a yapılacak bir ihanet olacağını söylüyorum.

Görev verdiğinde her şeylerini sahaya koyan, oynatmadığında trip bile atmayan bu iki Milli oyuncuyu göndermeyin.

Onlardan daha yetenekli, daha genç oyuncular bulabilirsiniz fakat bu iki adam Türk Futbol tarihinin gelmiş geçmiş en çalışkan, en profesyonel, en karakterli oyuncularının başında geliyor. Onları gözden çıkarmak, hele ki yeni statüde kabul edilemez bir yanlış olur.

Bu taraftar Şampiyonluk kupasını kaldırırken de, önümüzdeki sezon, Vodafone Arena da sahaya çıkarken de, Sivok ve Atiba’yı yine en önde görmek istiyor.

Yorumlar (11)
Ersin 5 yıl önce
Atina ve Sivok kalmalıdır ancak yönetimin belirlediği paraları kabul ederlerse! Atibanın Feyenoord tan teklif aldığı söyleniyor peki şuan serbest olmasına rağmen neden gitmiyor? Çünkü 32 yaşındaki standard özelliklerdeki bir oyuncuya en fazla Beşiktaş ın teklif ettiği paralar teklif ediliyor. Ama Türk zihniyetini çakan aç gözlü yabancılarımız avrupa kulüplerinde 1 milyona razı olurken bizden 2 istiyor. Evet Atiba iyi bir profesyonel ama 2 verilecekse yerini dolduracak tonla adam var. Bu takımda Demirören zihniyeti yok artık. Demirörenin 2.5 milyon verdiği Almeida Rusya da 700 bin euroya oynuyor. 3.5 milyon verdiği Q7 1.4 milyona Porto da oynuyor. Bunun sebebi biraz iyi oynayan oyuncuları milletçe kral ilan etmemizden kaynaklanıyor. O yüzden ben diyorum ki kimse vazgeçilmez değildir...
aslanavcisi 5 yıl önce
haklısın ersin kardeşim ama sivok ve atiba için bunlar çok geçerli değil ikiside 1.1 milyon euroya oynuyorlar birisi çek milli takımının ilk stoperi ve 8 senedir bizde diğeride bonservissiz geldi iki yıldır oynuyor maliyeti iki yılda 2 milyon euro sadece diğer yabancılar hatta türklere verilen paraları bende kabul edilemez bulsamda bu iki adamı bunun dışında tutabiliriz.
hkn 5 yıl önce
mevcut bütçe ile sivok ve atiadan daha iyisini bulabilecekmiyiz?Bnece çok zor..
serkan t. 5 yıl önce
cok ayip ediyorsun erdem. her firsatta bilic üzerinden yönetime giydirmek istemenin altinda yatan sanciyi daha önce cözmüstüm. fakat sampiyonluga giden ve muhtemelen sampiyon olacak takimin altini derinden oymak istemene itirazim var. biraz onurlu ol ve takimi sahiplen. takimi yapan yönetim ve hocasi. en önemli deplasmani da basari ile geride biraktik. kuyruk acin yüzünden elestirmek icin elestirme. yd`yi yillarca cektik de ne oldu. allahindan kork.
Ahmet özgül 5 yıl önce
Sevgili erdem ulus harika yorumlamışsın emeğine sağlık
ali buluç 5 yıl önce
tabelaya bakıp net galibiyet diye aldanmayalım,ikinci gol sahibinden başka kimseyi rahatlatmadı,hoca trabzonda doğrularımı yaptı yoksa ersun yanal bilicin yanlışlarını gölgedemi bıraktı.işte son 5 haftaya lider giren bir takımın yazarı olduğunu iddaa eden bir kişinin trabzon gibi bir deplasmandan 2-0 galip dönen takım için yazdığı yorumlar.nerdeyse 3 mayıs 2015 tarihini milli yas ilan edecek erdem ulus.fb ve gs her maçını hakem yardımıyla,son saniyelerde,çeşitli katakullelerle kazanırken biz ts maçının 2-0 lık sonucuna net galibiyet demeyecekmişiz.ne diyeceğiz erdem efendi hakemlemi kazandık diyeceğiz.erdem ulusa göre bjk şampiyonlar ligini bile alsa bir kulpuna getirip illa eleştirecek bir yanını bulur.çünkü önyargılısın f.orman ve yönetimine
black eagle @ black sea 5 yıl önce
Erdem Ulus' severiz... Ama şunu da söylemezsem adamlığa yakışmaz : Erdem ÇOK AYIP etmişsin...
bjk 5 yıl önce
yeni yabancı kontenjanı ile Atiba ve Sivok gönderilmesi büyük hata olur.. aman ha!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın