Ba&Atınç 96 isme bedel

İki yıldızın transferinden 18 milyon Euro kazanan Kartal, 2005 ile 2014 yılları arasında 22 futbolcudan sadece 17.5 milyon Euro elde etti. 74 futbolcuyu ise bedelsiz gönderdi

GÜNDEM 01.07.2015, 03:27
2142
Ba&Atınç 96 isme bedel

Beşiktaş, futbolcu ihracatında kendisini aştı... Demba Ba'yı 13 milyon Euro'ya Çin'e, Atınç Nukan'ı da 5 milyon Euro'ya Almanya'ya gönderip 18 milyon Euro kazanan siyahbeyazlı kulüp, son 10 yıllık dönemde takımdan ayrılan 96 futbolcudan elde ettiği gelirden daha fazlasını kasasına koyacak. Kara Kartal, 96 oyuncudan sadece 22'sini kiralama ya da satma yoluyla başka kulüplere gönderip 17.5 milyon Euro kazanç sağlarken diğer 74 futbolcu ise bedelsiz olarak başka takımlara transfer oldu. 

5+1 milyon Euro

Atınç Nukan'ın menajeri Ahmet Bulut, Beşiktaş'ın bu transferden 5 milyon Euro kazanacağını açıkladı. Bulut, "Leipzig Bundesliga'ya çıkarsa Beşiktaş 1 milyon Euro daha alacak" dedi.


Küçükçekmece'den Almanya'ya

Atınç, 11 yaşında Küçükçekmece'de futbola başladı. 13 yaşında 15 bin TL'ye Beşiktaş'a geldi


11 yaşında Küçükçekmece'de futbola başlayan 1993 doğumlu Atınç Nukan, Türk futbol tarihinin en ilginç transferlerinden birine imza attı. Futbola başladıktan yalnızca 2 yıl sonra Beşiktaş'ın dikkatini çeken genç savunmacı, henüz 13 yaşında U-15 takımıyla maçlara çıktı. 15 bin TL'ye Beşiktaş'a gelen Atınç, A2 takımında oynarken henüz 15 yaşındayken Mustafa Denizli'nin radarına takıldı. Denizli gözünü kırpmadan Atınç'a forma verdi. Şans bulamadığı süreçte dahi Sporting Lizbon'dan resmi teklif alan genç stoper, Bilic dönemindeki performansıyla Leipzig'in dikkatini çekti. 

Yorumlar (8)
F.Ormancı 5 yıl önce
Adalıclıar görsün aradaki farkı... İşte mantık budur, kulübe hizmet etmek budur.
kartal yürekli 5 yıl önce
star futbolcu diye aglayanlar. guti, fernandes, simao nerede? tabata 8 aldik kaca satmisiz? fikret orman yönetimine tebirk ederim. bravo baskan
aslanavcisi 5 yıl önce
tabatayı 8 e youla yı 5 e almıştık, şimdi bu oranlarda zarar yerine kar yazmaya başladık önümüzdeki 3 sene içinde türkiyenin portosu oluruz. gençlere yatırımı biraz daha arttıralım, tecrübeylede destekleyelim.
murat selamet 5 yıl önce
bide bu kazmaları kaça aldığımızı yazsaydınızda şu büyük Başkan Fikret Orman karşıtları görseydi. samet aybaba kişisi olmasa Fernandeside 10milyonEuroya lokomotife postalıcaktık ama... ah o samet kişisi
Bilo 5 yıl önce
Çok güzel hareketler bunlar. Fernandes'ten sonra iyi akıllandık. Ersan'ı da sattı mı tamam.
saçmalamaya başladık 5 yıl önce
önemli olan futbolcudan ettiğimiz kar mı? 1 adet kupa kazanamamışız yıllardır. gördünüz mü yönetimi nasıl futbolcu satıyor diye övünüyorsunuz. çok iyi paraya sattık iyi kar kazandık şampiyon olmasakta olur oh. yaşasın fiko başkan. sezonu 3.bitirir sezon bitmeden bodruma yatta eğlenceye devam.
SEBA 5 yıl önce
Almeida-Simao-Quaresma gibilere pu kadar uçuk paralar vermeseydik zamanında keşke... Kulüp doğru yönetilmeye başladı çok şükür.
hakan güzgülleri 5 yıl önce
saçmalamaya başladık rumuzlu arkadaş 2005 2014 yılları arasında kaç kere şampiyon olduk? çok mu başarılıydık o ara? geçeceksin bunları, şampiyonluk da olur hele bir stadımıza gidelim.