Ba ve Sow'un Hz.Muhammed (S.A.V) sevgisi

Diyanet İşleri Başkanlığınca çıkarılan aylık dergide Demba Ba ve Sow, Hazreti Muhammed sevgisini anlattı.

GÜNDEM 15.04.2015, 14:34
497
Ba ve Sow'un Hz.Muhammed (S.A.V) sevgisi
Diyanet İşleri Başkanlığınca çıkarılan aylık dergide ünlü isimler, Hazreti Muhammed sevgisini anlattı.

Nisan sayısı, bu yıl "Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" temasıyla kutlanan Kutlu Doğum Haftası'na ayrıldı.

Bu kapsamda aralarında oyuncu ve futbolcuların bulunduğu ünlü isimlere, "Hazreti Peygamber sizin için ne ifade ediyor, hayatınızdaki önemi nedir?" soruları yöneltildi.

Bu soruya, Fenerbahçeli futbolcu Moussa Sow, "Hazreti Muhammed inanç ve yaşam biçimimizde devrim yapan şahsiyettir" karşılığını verdi.

Hazreti Muhammed'in hayattan keyif almanın yolunu ve güzel ahlakı öğrettiğini belirten Sow, O'nu çok sevdiğini vurguladı.

Sow, çocuklarına ve ailesine Hazreti Muhammed'in hayatını öğrettiğini vurgulayarak, "Hazreti Peygamberin beni en çok etkileyen yönleri şunlardır, sabırlı olması, kendisine eziyet edenlere beddua etmemesi, lanet okumaması, merhametli olması, güler yüzlü olması, her insana eşit davranması" değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaşlı forvet Demba Ba da şu görüşleri paylaştı:

"Hayatımızda, düşüncelerimizde onun üzerine yaptıklarımız Allah ve Hazreti Muhammed'in rızasını kazanmak içindir. Nimetlere ve başarıya şükretmeyi ve şükrettikçe başarmayı Hazreti Muhammed'den öğrendim. Hazreti Peygamberin en etkilendiğim yönleri şunlardır, herkese hoşgörülü davranıp kimseyi incitmemesi, herkesi doğruya çağırması, kadınlara ve çocuklara şefkatle yaklaşması, kendisine gelen herkese yardım etmesi."

"O'NUN HER ÖZELLİĞİ TÜM İNSANLIK TARAFINDAN SEVİLMELİDİR"

Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ise Hazreti Muhammed'in, insanlık tarihinin gelmiş geçmiş örnek alınacak bir numaralı önderi olduğunu bildirdi.

Hazreti Muhammed'in, zamanlar üstü bir lider, akıllar üstü bir deha, içiyle dışıyla en güzel örnek olduğuna işaret eden İmirzalıoğlu, şunları kaydetti:

"O, seçilmişlerin en şereflisi, her şeyden önce her yönüyle mükemmel bir insandır. O'nun ümmetinin bir ferdi olabildiğim için, kendimi şanslı biri olarak görüyorum ve beni bu dünyaya O'nun takipçisi, bir Müslüman olarak getiren Allah'a şükretmek için başka neden aramaya gerek duymuyorum. O'nun her özelliği sevilir. O'nun her özelliği tüm insanlık tarafından sevilmelidir. Ancak, beni en çok etkileyen özelliği dürüstlüğüdür. O emrolunduğu gibi dosdoğru olabilmiş örnek bir insandır. Keşke hepimiz, 'Müslümanım' diyen herkes, bunu unutmasak ve dürüst olmayı insan olmanın ilk prensibi olarak uygulayabilsek."

Dergide, İslam Araştırmaları Merkezi Başkanı Raşit Küçük, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Hüseyin Kayapınar ile gazeteci-yazar Fadime Özkan ve bazı akademisyenlerin de soruya verdikleri yanıtlar yer aldı.

 

Yorumlar (4)
kemal can mn 6 yıl önce
MAUN Suresını okuyun nediyor o sure GÖSTERİŞ YAPMAYIN icinizde yaşayın dini gösterişlNİZİ yapmayın siz MÜSLÜMANSINIZDA hz MUHAMMED
sowbaba 6 yıl önce
bizim dinimiz mütevazilik dini bu sevgilerini, ibadetlerini devamlı göz önünde yaşamaları bana pek samimi gelmiyor açıkcası.
süleyman dk.. 6 yıl önce
Heeey DEM BA İBADETİN GİZLİ OLANI MAKBULDİR UNUTMA..yeter artık dini kullandıgın artık sevilmemeye başladın haberin olsun GOLLERİNLE ANIL ADAM GBİ OYNA MOUSSA SOWLA ŞOV YAPMA UNUTMADIK FB BOŞ KALEYE GOL ATAMAYIŞINI SOW NASIL bir Geldı ATTI GİTTİ FB TOPCULLRLA BJK NE ZAMN KANKA OLSA HEP ACISINI BJK BİZ CEKYRZ BOBO ALEKS FB BOBO PENALTI KCRDI ALEX GOL ATTI ve bunlr hep DÖNÜM MACLARDA OLUYOR ne bu ya BA medyaya din gösterisinı bırak artık sen müslümansında biz hırıstiyanmıyız artık itici olmaya başladın
CastieL 6 yıl önce
Yeter artık iğrenç renkleri taşıyan şu arkadaşınla arana mesafe koy artık! Bu nedir ya yapışık ikizler gibiler! Sowa bakta derbide nasıl gol atılır öğren! Bu iş sowla derbi rezilliğinden sonra döner yemeye gitmeye benzemez! .. Yok yapamam diyosan sözleşmeni feshet kardeşim fenere git! sende rahat edersin hem bizim taraftar baskımızı kaldıramazsın BA! :)