Aziz Yıldırım, Çarşı davasında

Gezi eylemlerinde yer aldıkları için darbe yapmakla suçlanan Çarşı grubunun bazı mensuplarının avukatlarından Ali Rıza Dizdar, “Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 16 Aralık’taki ilk duruşmaya katılmak istiyor ancak tepkilerden de çekiniyor” dedi.

GÜNDEM 16.11.2014, 02:38
1445
Aziz Yıldırım, Çarşı davasında

3 TEMMUZ SÜRECİNDE 1 YIL HAPİS YATAN YILDIRIM’DAN BEŞİKTAŞLILARA DESTEK
FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş taraftar grubu Çarşı’nı yargılanacağı darbe davasına katılmak istiyor. Beşiktaş’ın kongre ve divan kurulu üyesi avukat Ali Rıza Dizdar, İstanbul Ceylan Otel’de dün yapılan divan kurulu toplantısında “Aziz  Yıldırım, Çarşı davasına gitmeyi istiyor” dedi. Ancak bu arada dinleyici sıralarından bir soru gelince Dizdar başka bir konuya geçti. Konuşmasının ardından Dizdar’a konunun detaylarını sordum ve o da şöyle anlattı: “Geçen perşembe günü görülen Şike Davası duruşmasında Fenerbahçeli avukatlar bana ‘Aziz Yıldırım da Çarşı davasına gelmek istiyor. O çocukların davasını yakından takip etmeli. Ancak gidersem nahoş bir durumla da karşılanabilirim’ dediğini aktardılar.”

 

 

‘GELİRSE ONU MAHKEMEYE SIRTIMDA TAŞIRIM’

 


Peki Çarşı’nın mensupları Aziz Yıldırım duruşmaya gelirse nasıl bir tepki verir? Bunun da cevabını davanın da sanıkları arasında yer alan Çarşı liderlerinden Veysel İlhan’dan aldım. İlhan, “Aziz Yıldırım gelirse hiç bir tepkimiz olmaz. Aksine çok seviniriz. Böyle bir şey gerçekleşirse ben Aziz Yıldırım’ı mahkemeye sırtımda taşırım” dedi. 16 Aralık’ta İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı’ndaki 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk duruşması görülecek davada Çarşı grubunun bazı üyeleri Gezi eylemlerine katılarak hükümete darbe yapmakla suçlanıyorlar. Bu arada avukat Ali Rıza Dizdar, duruşmaya Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın gelmesini istediklerini de söyledi.

 

HÜRRİYET

Yorumlar (9)
Cevdet 6 yıl önce
Baskan dedigin Aziz Yildirim gibi olur. Helal olsun. Birileri Baskanligi ogrensin!
çarşı 6 yıl önce
ya bir komikleşmeyin vicdanlarımızı sızlatmayın çarşı vicdandır dedik istanbulda yaşamasak da 1000 km ötede çarşı diye bağırdık kendimizi çarşı dan biri olarak görürken vicdanlarımızı sızlatmayın ne demek aziz yıldırımı sırtım da taşırım biz beşiktaşdan başka kimsemiz yok hele ki aziz yıldırım gibi çoğu beşiktaşlıların inan madığı biri bizim hiç bir şeyimizdir
beşiktaş 6 yıl önce
vicdanımızı sızlatma
gelmesin değil gelsin fikret başkan yada çebi gibi bizim yöneticilerimizin yanın da dursun bir adım öne geçip de bizi sahiplenmeye çalışmasın bizim başımızda sonumuzda beşiktaş ve beşiktaşlı büyüklerimiz ama durmaz daha dün liderken fb derbisinin öncesinde fikret başgana hakeme bir sürü laf edip gerçek hakemi etki altına alan aziz fikret başkanla gitmez yapsa yapsa tek gidip beşiktaşlılara çarşı ya abilik yapıyormuş havası oluşturmaya çalışır
Serdar Beşiktaş 6 yıl önce
Bunlar lider falan değil! bunlar passolig ile biten nemalarını toplumsal olaylarda maşa olarak yabancı ve iç düşmanlara kendilerini kullandırarak para kazanma peşindeler..!! bunların lliderliğini falan kimse iplemiyor.!
be_wild 6 yıl önce
seba gitsin aziz gelsin diyenler varmış.adalet işsteyen çarşının gezicileri (gezici olmayan çarşılılarda var)aziz yıldırım gelirse nasıl tepki verecek bakalım:)gezici çarşıcılar fbli-gsli siyasi görüşü aynı oldukları renklilerle beraber olup,omuz omuza yaptığı siyasi görüşü aynı olmadığı için küfür etmişlerdir.siyasi görüş beşiktaş önüne geçiyorsa beşiktaş tribünü bitmiştir.tebrikler içine ettiniz.aslolan beşiktaştır.sokarım grubuna,siyasetine.azizi alkışlayanları tebrik ederim:)belki genç fblileri kovdukları yere gezideki çarşıyı koyarlar.malum bedava biletleri kesildi beşiktaşta:)büyük başkan f.orman yağmacılara nefes aldırma.beşiktaş gerçek beşiktaş tarfatarınındır.
zekeriya Kor 6 yıl önce
Besiktasin,Besiktaslinin Besiktaslidan baska dostu yoktur,taraftarinin bile olumune yaka silktigi bir yaratiktan bize zarardan baska bir seyi olmaz kendimize gelelim.
black eagle @ black see 6 yıl önce
Bu aziz değilmiydi " Beşiktaş'a stadımızın kapıları her zaman açıktır , diledikleri zaman maçlarını bizim stadımızda yapabilirler." deyip, "Geliyoruz" dediğimizde de " önce gs'yi ikna edin onlar sahalarını size açarlarsa bizde açarız" diyen bu değilmiydi ? Hiç bir sözüne güvenmiyorum, samimiyetsiz ve kibirli... Hesapta Beşiktaş'ın abisiyim pozuna girmeye yol yapıyor... Aziz senden şefaat bekleyen yok, gölge etme başka ihsanımız yok senden... @ cevdet sen de git kendi sitende takla at aziz başkanına burası BEŞİKTAŞ'lıların , hadi anam, hadi yavrum...
deniz 1903 6 yıl önce
adam gibi adam aziz yildirim birileri gibi sirf menfaat ugruna akp ye yalakalik yapmiyor ben davasinin adami aziz yildirmi bir bjk li olarak destekliyorum seba ya birlikte efsane baskanlardan biri adamin dibisin aziz yildirim fo gibi yd gibi yalaka degilsin dava adamisin cesur adamsin helal bu hayyatta cok adam gibi ada var 1 mustafa kemal ataturk 2 bulent ecevit 3 suleyman seba 4 aziz yildirim her ne kadar aziz bazen sacmalasada adam gibi adamdir pisirik degildir mazlumun yanindadir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın