Aynı Durum Başınıza Gelse Çarşı İtiraz Eder

FANATİK gazetesi yazarı, Cem Dizdar, Beşiktaş'ın taraftar grubu olan Çarşı'nın da liderinin bulunduğu 35 kişiye verilen ağırlaştırılmış müebbeti kaleme aldı.

GÜNDEM 09.09.2014, 02:29
Aynı Durum Başınıza Gelse Çarşı İtiraz Eder

En masum ve kabul edilebilir talepleri elinin tersiyle iten devlet, tıpkı geçmiştekileri tekrarlıyor. Yani esasen insanı sorumluluk hallerinin bu ülkedeki en görünür topluluklarından biridir Çarşı. Ama emin olun, aynı durum sizin başınıza gelse, ona ilk ve en güçlü itirazlardan biri Çarşı’dan gelir. 

Aralarında Beşiktaş ‘Çarşı’ grubundan olduğu iddia edilen 35 kişi hakkında ‘ağırlaştırılmış müebbet istemi’yle hazırlanan iddianame, ‘Gezi direnişi’nin bu ülkenin en önemli siyasal ayraçlarından biri olduğunu bir kez daha gösterdi. Şaşırmayın! Devlet söyle Görülüyor ki, en masum ve kabul edilebilir talepleri hoyratça elinin tersiyle iten devlet, tıpkı geçmişte, darbe yıllarında olduğu gibi, otoritesine yönelik algıladığı her itirazı en yüksek perdeden cezalandırmak için hızla kolları sıvıyor. Ve birileri üzerinden tüm toplumu zapt-u rapt altına almayı hedefliyor. Şaşırmayın! Devlet öteden beri böyle bir organizasyondur...

Zekice sloganların yaratıcısı

Bilindik bir belirlemeyi yinelemek gerekirse ‘Çarşı’, öncelikle Beşiktaş’a sahip çıkmayı hedefleyen bir kolektiftir. Bunun yanısıra bir insan etkinliği olan oyun/futbol üzerinden insan, hayvan ya da doğa yaşamı tehlikeye düştüğünde olabilecek en yüksek hızda reaksiyon gösteren, farkındalık yaratabilmek için zekice sloganlar, kampanyalar tasarlayan ve bunları hayata geçiren bir oluşumdur da...

Hayatın olağan akışına ters

Yani esasen herkesin göstermesi gereken insani sorumluluk hallerinin bu ülkedeki en görünür topluluklarından biridir ‘Çarşı’. Elbette bu anlamıyla hayatın her alanını yönetme hevesindeki yöneticilerin canının sıktıkları da aşikar! Beşiktaş taraftar topluluğu içinden bir grubu, sırf ‘Gezi eylemleri’ne katıldıkları için ‘darbe girişimi’ gibi en ağır suçlardan biriyle yargılama talebi ‘hayatın olağan akışı’na ne denli uygun düşer, varın siz değerlendirin! Ama emin olun, aynı durum sizin başınıza gelse, ona ilk ve en güçlü itirazlardan biri yine ‘Çarşı’dan gelirdi!

Loading...
Yorumlar (35)
ekoo 5 yıl önce
elmayla armudu karıstırma ınsanları yanıltma ortaya cıkan tapeleri aldıkları paraları neden yazmadın hem bunları nasıl olurda besiktas ve carsıyla anarsın bırak taraftar olmayı ınsan olamazlar bunlar..burda duygu somurusu yapıp birilerinin carsıya oun oynadıgını flan bırakın artık ya. bu isimleri kullanıp abuksabuk ılıskıler ıcıne giren ınsanlar besıktas taraftarı olamaz ınsanları bu sekılde yanıltan sozde yazarlardan da un gelir hesabı sorulur aklınca bırılerıne sırın goruncek sorsan demokrası humanızm esitlik agzından dusmez yemezler artık bunları sn dizdar
fatih 5 yıl önce
adamlar carsı adını adını kullanıp ortalıgı bırbırıne katsın sende burda yok ıı slgan yapıyolar sosyal soumluluk projeleri yaptılar deyip sacma sapan bı yazı yazmısın sırf yazmak ıcın yazmasın anlasılan madem onca ıyılıgı yapan ınsanlarla bu olayları yapanları bır goruyon-ki ben asla bır tutmam onlar besıktaslı deil adım gıbı eminim.sadece carsının dunya gorosunu kullandılar bazı kefallerde atladı hemen-gecmıste yaptıgın iyi ve gzl işler gelecekte yapacagın kotulukleri mesrulastırmaz.
marco 5 yıl önce
marjinal bir grubun yaptıklarını çarşı olarak lanse etmeyin. çarşı grup değil bir ruhtur, içinde sağcısı, solcusu, kürdü, türkü hepsinin omuz omuza sadece beşiktaşı desteklediği bir oluşumdur. bazı gruplar son yıllarda sol örgütmüş gibi lanse etmeye başladı sadece.
hakan 5 yıl önce
şuanda uluorta iktidarı protesto edersen ya kapında maliyeciler dolar,ya işten attırılırsın..Ya içeri girersin..Cahilkesime bunu demokrasi diye yutturuyorlar...
ajaxso 5 yıl önce
cem dizdar bu yazıyla çarşının gezi parkında rol aldığını resmen kabul etmiş.
maf 5 yıl önce
lan içimizde ne kadar da tayyeapp yalakası varmış da haberimiz yokmuş. Tayyipciden Beşiktaşlı olmaz. Siz tıpış tıpış cincona yürüyün zaten stadınızı da tayyaaooo yaptı.
onur 5 yıl önce
sayın dizdar saçmalamayın lütfen, yıkım halindeki stadın içinden hafriyat aracını alıp sağa sola saldırmayı şirin göstermeye çalışmayın lütfen. sizin gibi doğruları konuşan birisine bu yakışmıyor.
Cemo 5 yıl önce
Şu memlekete meteor düşse de yarısından çoğu ölse ..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın