Atın Nukan Almanya'ya gitti

Beşiktaş'ın, transferi için Almanya 2. Lig ekiplerinden Leipzig'le anlaştığı Atınç Nukan, bu ülkeye gitti.

GÜNDEM 01.07.2015, 15:45
2673
Atın Nukan Almanya'ya gitti

Genç futbolcu, menajeri Ahmet Bulut ve ailesiyle geldiği Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, transferinden dolayı çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirtti.

Kendine yeni bir yol çizdiğini ifade eden Atınç Nukan, "Kariyer planlaması yaptık. Ailem ve Ahmet (Bulut) ağabey ile oturup düşündük. Benim için böylesinin daha iyi olacağına karar verdik. Çok da başarılı olacağıma inanıyorum. Tabii ki çok çalışmam ve emek vermem gerekiyor" diye konuştu.

Atınç Nukan, duygusal açıdan yetiştiği kulüpten kopmanın zor olduğunu dile getirerek, Beşiktaş'a herhangi bir kırgınlığının bulunmadığını söyledi.

Kariyerinde bu noktalara gelmesinde Beşiktaş'ın çok önemli olduğunu anlatan Atınç Nukan, bir gazetecinin "Gelecekte tekrar Beşiktaş'a döner misin?" sorusunu "Burası benim yuvam. Beşiktaş'ın altyapısından geldim. 10 yıldır bu kulüpteyim. Ayrılıklar da kulübün içinde var. Tabii ki yıllar sonra olabilir" şeklinde yanıtladı.

Atınç Nukan, daha sonra Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli uçağıyla Leipzig'e hareket etti.

Yorumlar (4)
fatih 6 yıl önce
dün bişey duydumda gerçekliği nedir bilen varsa söylesin atıncın bir maddesi varmış maddede diyormuşki eğer Leipzig seneye budensligaya çıkamazsa atınç tekrar beşiktaşa döner bu açıklama gerçekten varmı yoksa yokmu
sermet 6 yıl önce
Gönderilecek başka isimler varken,seni gönderenler utansın.
Gönderilmene çok üzüldüm genç delikanlı.
burak alıcı 6 yıl önce
şimdi sermet. gönderilecek başka isimlerden kastın necip ve pektemekse eğer. hernekadar ikisinide beğenmesem bile takımın ihtiyacı olan isimler. rotasyon açısından önemliler sen farkında olmasan bile. ikisininde kendine has özellikleri var ve takımda olması gereken isimler elbette ki 11 de olmamaları tercihim yada güzel bir bonsevis karşılığında gönderilmeleride 2. tercihim fakat yinede takımdan öyle atılacak oyuncular değiller. gelelim atınç a atınç genç yetenekli ve kulübün yetiştirdiği bir altyapı futbolcusu. ve satıldığı bonservis bedeliyle türk futbol tarihinin en pahalı stoperi konumuna geçti. yani senin bence üzülmen yersiz bu konuda yönetime kızman çok daha yersiz. çünkü beşiktaş bir tansfer başarısı kazanmıştır. atınç gibi genç bir yetenek sayesinde kulüp kasasına 6 milyon euyo eğer beklenen olur atınç değerini arttırır daha büyük bir transfer yaparsa da bidahaki transferden % 20 pay alınacaktır. o yüzden bu büyük bir başarıdır. bence sevinmeye bak kulüp çok doğru yolda.
kamil 6 yıl önce
burak alıcı ne pektemewği ne necipi yaaa sen oynasan onlardan daha iyi olur..