Atatürk ve Şehitler anıtında güzel jest

Beşiktaş Kulübü yönetim kurulu üyeleri ile İsrail'in Türkiye Büyükelçisi Kemal Ökem, Beer-Sheva'daki Atatürk ve Şehitler Anıtı'nı ziyaret ederek çelenk bıraktı.

GÜNDEM 16.02.2017, 21:04 17.02.2017, 09:12
341

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi (solda), burada Anıtın ve meydanın gönüllü bakımını yapan ve Beşiktaş taraftarı olan İsrailli Yehudith Şatil ve eşi İzhak Şatil'e üzerinde isimlerinin yazdığı forma hediye etti.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi ile yönetim kurulu üyeleri Ahmet Ürkmezgil, Metin Albayrak, Hüseyin Mican ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile Türkiye'nin İsrail Büyükelçisi Kemal Ökem, Mustafa Kemal Atatürk Meydanı'nda bulunan her iki anıtı ziyaret etti. Ahmet Nur Çebi ve Kemal Ökem, Birinci Dünya Savaşı'nda şehit olan 298 Türk askeri için dikilen Şehitler Anıtı'na da çelenk bıraktı.

Törende kısa bir konuşma yapan Çebi, yaptıkları ziyaretle Mustafa Kemal Atatürk'e ve şehitlere saygılarını bir kez daha sunduklarını belirterek, "Her şeyden önce Anadolu'dan uzak, Osmanlı'ya ait topraklardayız. Zamanında burada çok kan döküldü. Atatürk heykelinin önündeyiz. Kurtuluş Savaşı'nın başkomutanı ve ilk cumhurbaşkanıdır. Osmanlı'dan bu tarafa gelen, Cumhuriyetimizi içeren bir alan içinde görüyoruz. Gurur duyuyoruz. Bu anıtın bakımını yapan hanımefendi de burada. Beşiktaşlı olduğunu söyledi." diye konuştu.
 

Yorumlar (0)