Arena'yı bitirecek 100 milyon lira

Beşiktaş, Aktif Bank'tan kredi aldığını resmen açıkladı.

Arena'yı bitirecek 100 milyon lira

Siyah-beyazlı yönetim tanımlanan 100 milyon TL’lik krediyi sadece Vodafone Arena için kullanacak. Firmalara olan borçlar kapatılacak, işçi sayısı yükselecek, çalışmaların hızı artırılacak. Amaç sezon sonunda en azından 1 maçı yeni statta oynayabilmek.

BEŞİKTAŞ muradına erdi... Siyah-beyazlılar uzun süredir almak istediği kredi konusunda Aktif Bank ile anlaştığını dün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi. Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den KAP’a gönderilen açıklamada “Şirketimiz ile Aktif Yatırım Bankası A.Ş. arasında yapılan kredi anlaşması çerçevesinde, Aktif Yatırım Bankası A.Ş. tarafından şirketimize 100 milyon TL kredi limiti tanımlanmıştır” denildi.

PEKİ bu kaynak nereye harcanacak? Cevabını verelim... Siyah-beyazlı yönetim paranın tamamını kulübün geleceğini kurtaracak proje olarak görülen Vodafone Arena için değerlendirecek.

ARTIK AKSAMA YOK

FİRMALARA olan borçlar ödenecek, yapılması gereken ancak nakit sıkıntısı nedeniyle gerçekleştirilemeyen ödemeler yüzünden bazı kısımlarda yavaşlayan çalışmalar tekrardan hız kazanacak. Statta çalışan işçi sayısı artırılacak ve böylece inşaatın genelindeki çalışmalar da süratlendirilecek.

BU paranın tamamını stada harcayacak olan yönetimin 1 numaralı amacı ise Vodafone Arena’yı sezon sonuna yetiştirebilmek. Bu zamana kadar stattaki çalışmalar zaman zaman maddi problemler nedeniyle yavaşlıyor, aksıyordu. Ancak para sıkıntısının ortadan kalkmasıyla birlikte tam kapasiteyle çalışılacak ve bu sezon en azından 1 maç Vodafone Arena’da oynatılmaya çalışılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Senol
Senol - 4 yıl Önce

Bu kadar parasiz bir yonetim tarihte gorulmemistir. Kredi ala ala borclar hergecen gun artiyor. Bu kadar borcu o kucuk stadla degil 100 bin kisilik Wembley staduni bile yapsa odeyemezler. Stadla beraber Besiktasida bitiriyor bunlar!

aslanavcisi
aslanavcisi - 4 yıl Önce

Beşiktaş tüpçü zihniyetiyle buralara geldi bilgiliden aldığı 30 milyon borcu 500 milyon lira yaptı bu yönetimde onun borçlarını ödemekle beraber stad yapıyor daha ne yapacak anlamadım.

Gaza1903
Gaza1903 - 4 yıl Önce

Parali YKnu da gorduk,izin verin bitirsinler,su an masallah iyi gidiyoruz,allah bozmasin

mustafa ALEMDAR
mustafa ALEMDAR - 4 yıl Önce

41903 kapasiteli statla borç ödenmez...nerede beşiktaşımızın büyüklüğü yeni stat 55 bin 60 bin kapasiteli olacaktı beşiktaşımızın büyüklüğü rakiplerimizin gölgesinde kaldı...yuh olsun bu yönetime...

Kadir
Kadir - 4 yıl Önce

Aslında haber başlığı güzel ama eksik olmuş."Arena'yı bitirecek 100 milyon lira,Beşiktaş'ı da bitirecek..." olmalıydı.Şaka bir yana,UEFA kriterleri o kadar katı ki;şayet Beşiktaş veya başka bir kulüp "Denk Hesap" kuralına uymazsa,Bursaspor gibi Avrupa'dan dışlanır.Nitekim Yönetim;sözleşmesi biten 4 futbolcuya taviz vermiyor.Vermeyecektir de...Çünkü sonumuz belli!..

Akynk
Akynk - 4 yıl Önce

Mustafa alemdar istesende 60 bin yapamazsın,izin vermiyorlar daha fazla kapasiteye.İlla yönetime çamur atacaksan yanlış katagori seçmişsin...

grpbc
grpbc - 4 yıl Önce

alemdar mustafa : hepimiz 50-60 bin kişilik stad isteriz doğru ancak şu soruyu cevaplarsak, kapasitenin nedenini bulabiliriz : 60 bin kişilik zeytinburnunda stad mı ? 42 bin kişilik dolmabahçede stad mı ?

ilker yasak
ilker yasak - 4 yıl Önce

İnşallah Beşiktaş için en hayırlısı olur