Arena'ya çatı arası!

Beşiktaş, Vodafone Arena'nın deniz tarafına çatı yaptığı gerekçesiyle belediyeye çağrıldı.

GÜNDEM 25.04.2015, 03:20
3064
Arena'ya çatı arası!

Siyah-beyazlıların ruhsat aldıkları projede, Boğaz’a bakan kale arkasının üstünün açık olduğu, ancak inşaatın usule uygun gitmediği fark edildi. Bu konuda bilgi alınması için Başkan Fikret Orman, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne davet edildi.

 

Vodafone Arena’yı yeni sezona yetiştirmeye çalışan Beşiktaş Yönetimi, stadın çatısı konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden beklenmedik bir davet aldı.

İnşaatı yakından takip eden İBB yetkilileri, eski açık tribünün açık kalması şartıyla izinler alındığı, ancak şu an yapımı süren çatı iskeletinde deniz tarafındaki bölümün de kapatılacağını fark etmesi üzerine harekete geçti. Şu anki çatı inşaatının plana göre devam etmediği gerekçesiyle çağırılan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, belediyeye konu hakkında bilgi verecek.

Anıtlar Kurulu’na sunulan projede eski açık tribünün üstünün kapanmayacağını belirtilmesi nedeniyle, siyah-beyazlılara çeşitli sorular soracak olan yetkililer, stat inşaatının bundan sonraki aşaması ile ilgili bilgiler alacak. Eski açık tribün konusunda bilgi aktaracak olan Orman, Stat İnşaatından Sorumlu Yönetici Umut Güner ile birlikte, deyim yerindeyse brifing verecek.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın yetkililere, “Projede olduğu gibi tarihi eski açık tribününün üstünü kapatmıyoruz. Tam aksine burası konser ve etkinlik alanı olacak. Bizim kapatacağımız alan yeni stat olacak. Ne Dolmabahçe ne de İstanbul’un dokusuna zarar verecek bir çalışma içerisinde değiliz” ifadelerini kullanacağı bildirildi.

Amaç engellemek değil

Öte yandan İBB yetkililerinin kulüp yönetimine, “Stat inşaatını durdurmak ve engellemek amacında değiliz. Ancak stat bittikten sonra ortaya çıkması muhtemel sıkıntıları inşaat aşamasında gündeme alarak, geri dönüşü mümkün olmayan hataların önüne geçmek istiyoruz” dedikleri öğrenildi. Orman, önümüzdeki hafta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile de görüşecek.

PLANLANAN STAT

Yorumlar (14)
Necdet 6 yıl önce
Lan zaten kucuk yetersiz bir stad yapiliyor,buna bile 10 tane engel cikardiniz be,ayiptir fb ve gs ayni yere stad yapsaydi inanin zorluk cikarmazlardi ve hatta 60 bin kapasiteli stad yapmalarina izin verilirdi!
Demba ba 6 yıl önce
Adamlar istanbul,a gökdelen dikmişler Ayasofya ce S.A caminin bütün selületini bozmuşlar Sayın Topbaş görmemiş nerede ise baskılar ile adeta yerin altına sokulan STAD,ın ufak bir bölümünde bir yanlışı(yanlış da deyil) görmüş..Demekki yere bakan cinsinden..Keşke STAD ı gökden dikip onun üstüne yapsalardı..
marco 6 yıl önce
stadın arkasında ki devasa plazayı gören yok zaten. zamanında ertuğrul günaya kayan stat şimdide başkalarının iştahını kabartır olmuş.
Turgut 6 yıl önce
Biz İmar izni aldık.. Ya Kadınköy stadının ilave üst katları imarsız kaçak yapıldı ve ilave edilen o üst katlar mahkeme kararıyla 2010'da yıkılıcaktı ne oldu?!............
öhö 6 yıl önce
bu başkan gitsin (belediye)bu stadın arka taraflarında genişleme veya ilave yapı ile genişletme,kapasitesini arttırma durumu var. ama görünen o ki yahudi buraya gökdelen;otel,market,eğlence merkezi yapmayı kafaya koymuş.arkadaki otellere bak sen.
burcu akkul 6 yıl önce
stad ınsatı devam edıyo tamamıyla yalan
ali buluç 6 yıl önce
burcu stat inşaatının devam ettiğine inanmıyorsunda canlı yayın yapıyor zaten stat inşaatı bak bakalım ordaki adamlar niye ordalar yoksa piknik yapmayamı gitmişler
tekin 6 yıl önce
fikret güçsüz olduğundan çok yukleniyolar zavallıya:)stadın en az 8 ayı var.fikretin olduğu yerde ağlama var acındırma var.ama sonuç yok.hadi sonunda bişeyler olsa neyse
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın