Altyapı çocukları nerede!

Fanatik gazetesi yazarı Yemen Ekşioğlu'nun bugünkü köşe yazısı...

 42 sene önceydi... Babamdan kazma sapıyla dayak yediğim günler... Ne için? Beşiktaş için... O dönemki teknik direktör Dorde Milic... Yağmurdan dolayı Şeref Stadı çamur deryası... Güneşten kurumuş... Her an futbolcunun ayağı kırılabilir... Milic idmana çıkmıyor! Deniz tarafındaki tel örgüyü BMW’nin arkasına takarak malzemeci Halil abiyle ve o gün takım kaptanı Mehmet Ekşi’yi onun üstüne bindirip sahayı tırmıkladık. Milic, ondan sonra idmana çıktı. Ertesi gün gazetede, ‘BMW mi? Traktör mü?’ yazısı çıkınca, babamdan kazma sapıyla dayak yedim. Dün sayın bakanımızın hediye ettiği sahayı görünce, “Nereden nereye geldik?” diye vallahi de billahi de ağladım. Aynı o gün babamdan kazma sapıyla dayak yemiş gibi. Onun için Beşiktaş’ın gençleri bu sahanın ve Beşiktaş kulübünün verdiği bu imkanın kıymetini bilsinler. 

Fikret Başkan’a minnettarım


Dün Şan Ökten Tesisleri’nin yıkılış törenindeydim. Başkan Fikret Orman ve Şan Ökten’in ailesi oradaydı. Barkovizyonda rahmetli Şan ağabey ve rahmetli Ergun Gürkalp ile Metin Keçeli’nin görüntüleri vardı. Oradaki insanlardan o günleri yaşayan ve o insanların sadece ama sadece Beşiktaş ailesine harcadıkları zamanı, harcadıkları parayı bilen bir insanım. Metin abi hayatta. Allah uzun ömürler versin. Şan abimin de Ergun abimin de mekanları cennet olsun. Fikret Orman’a da teşekkür etmek istiyorum. Dünyada hiç yıkılış töreni olmaz. Açılış töreni olur. Yıkılış töreninde de, açılış töreninde de Şan Ökten, Ergun Gürkalp ve Metin Keçeli’yi andığından ve günümüze saygı duyduğundan dolayı ayrıca minnettarım... 

Altyapı çocukları nerede!


Fenerbahçe-Antalya maçında Sarı-Lacivertli takımda tam 9 tane altyapıdan çocuk sahaya çıktı. Kulübedekiler de ayrı... Şenol hoca da kulübede... Bu gençlerle Macaristan’da Avrupa Şampiyonu olduk. Ben de oradaydım. Bu gençlerle gurur duydum. Dönüşte Aziz Yıldırım’a gidip, “Bu gençlere sahip çıkın” dedim. Şenol Çorlu, Semih Özü ve bu çocuklarla 10 gün yaşadım. Beşiktaş’ın önceki gece Sivas Belediye’yle oynadığı karşılaşmada Şenol Güneş, Türkiye Şampiyonu olan U19 ve şu anda lider olan U21 takımından 2-3 ismi sahaya sürseydi, bu netice olmazdı.

Güneş ve hayal kırıklığı...


Beşiktaş’ın geleneğinde bu var. Beşiktaş’ın geleneği Serpil Hamdi Tüzün’le başlamış; Ufuk Pak’la devam etmiş ve şu anda Sayın Bakan Kılıç’ın ve Genel Müdür Mehmet Baykan’ın destekleriyle şahane tesislere kavuşmuş. Altyapıya Şenol Güneş hakaret etmiştir! Bu durum çok özel ve önemlidir. Beşiktaş’ın geleceğinden ümit bekleyen -ki  geleneğinde bu var- binlerce insan Şenol hocamın bu tutumuyla hayal kırıklığı yaşamıştır. Ben Şenol hocayı çok severim, altyapıya önem verdiğini bilirim. Öyledir de... Ama şu son 2 hafta hayal kırıklığı yaşadım.


KAYNAK:FANATİK
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2016, 02:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Marco
Marco - 3 yıl Önce

Bos bos konusuyorsunuz bide kose yazari olcaksiniz. Life verilen arada adam gibi ne mac yapabildik ne antreman. Antreman havasinda as takimla oynamak en mantiklisiydi.

Baba Kartal
Baba Kartal - 3 yıl Önce

Ağzı olan konuşuyor maşAllah..

murat
murat - 3 yıl Önce

Bu nasıl bir yazıdır, takım bir aydır maç yapmıyor, biz as kadronun çıkmasını isterken adamı derdine bak, bazen çok boş yazıyor.