Alırsak en iyisini alalım

Teknik Direktör Şenol Güneş’in talebi üzerine transferde yeniden golcü düğmesine basan Beşiktaş Yönetimi, aradığı kriterlere uygun oyuncuyu bir türlü bulamıyor.

GÜNDEM 20.01.2017, 08:31 20.01.2017, 08:39 kartalbakışı.com
3259
Siyah-beyazlılar, Teknik Direktör Şenol Güneş’le yapılan görüşmede Talisca ve Babel’in katılımıyla hücum hattının daha da güçlendiğine dikkat çekti, “Kaliteli bir golcü almanın maliyeti çok yüksek. Döviz bu kadar yükselmişken istenen paraları vermek imkansız” dedi.

Çin’de top koşturan Jackson Martinez’i ikinci kez gündemine alan ancak yüksek maliyeti yüzünden geri adım atan siyah-beyazlı yöneticilerin, “Bize gelmek isteyenleri alacak olursak kadromuzdaki Ömer Şişmanoğlu’na haksızlık etmiş oluruz. Devre arasında istediğimiz gibi golcü bulamıyorsak almayalım daha iyi” diye konuştukları ortaya çıktı.

Bu konuda Şenol Güneş’le görüşen siyah-beyazlıların, “İstenilen kalitede golcü almanın maliyeti çok yüksek. Döviz bu kadar yükselmişten senelik olarak bu paraları vermek imkansız. Oyuncuların maaşlarını düzenli ödemek daha akıllıca” bilgisini aktardığı vurgulandı.

Beşiktaşlı yöneticiler kendi aralarındaki durum değerlendirmesinde sakatlıktan dönen Talisca ve Babel’in transferiyle hücum hattının zengileştiğine de vurgu yaptı.

Siyah-beyazlıların, “Ömer Şişmanoğlu’nun sakatlığı düzeldi. Cenk gol krallığına gidiyor. İki golcümüzün alternatifleri olarak Talisca ve Babel var. Bu dakikadan sonra çok üst düzey bir golcü bulamayız. Babel ve Talisca bulduklarımızdan daha iyi. Evet arayışa devam edelim ama golcü alınsın diye de transfer yapılmamalı” diye konuştukları belirtildi.

Golcü konusunda yöneticilerin fikirlerini alan Başkan Fikret Orman’ın ise forvet transferi yapılmamasından yana olduğu aktarıldı. Yönetim kurulunun, şampiyonluk yarışındaki rakiplerin transferlerini de takip ettikleri ve yapılacak olası takviyelere karşı bir oyuncu getirebilecekleri ileri sürüldü.

Milliyet
Yorumlar (0)