Ajan Provakatör..!!

Atilla Gökçe Milliyet gazetesindeki köşesinde olaylı kupa maçını değerlendirdi.

GÜNDEM 06.02.2017, 10:15 07.02.2017, 02:54 kartalbakışı.com
2739
Ajan Provakatör..!!

"Ajan provokatör”, yani kışkırtıcı ajan böyle tanımlanıyor kaynaklarda...

Bu sözcüğü Robin van Persie için - üzülerek - kullanıyorum. Maalesef, dünkü hareketlerine, davranışlarına ve sportmenlik dışı tavırlarıyla maçı etkiledi. Önce taa Arsenal günlerinden arkadaşı Oğuzhan'la daha maçın başında “gider” yaptılar birbirlerine... Sonra hemen hemen girdiği her iki mücadelede itiş -kakışa başvurdu. Rakiplerini tahrik etti. Onların galiba en acemisi de Tosiç oldu. RvP'nin restine göğsünü kabartarak karşılık verdi. Evet, bir temas olabilir ama... Ne kadar sahici olduğuna seyredenler karar versin. RvP attı kendini yere. Ali Palabıyık'ın kırmızı kartı Tosiç'e çıkana kadar.

MAĞDUR VE MAZLUM

Sonra olay yerinden yüzüne hiç yakışmayan mağdur ve mazlum ifadesiyle ayrıldı. Tosiç'in acemiliği ile birlikte kart sonrası öfke kontrolu da sorgulanmalı. Akıl tutulmasıyla yaptıkları, cezasını artıracak her türlü gerekçeye uygundur. Yeniden Robin van Persieye dönersek... Vodafone Arena'dan -elbette- kahraman olarak ayrıldı. 34 yıldır Kupa'da yenemedikleri Beşiktaş'ı eleyen golü attı. Kahramanlar sportmen olmak zorunda mı? Anlaşıldı ki böyle bir zorunluluk yok. RvP gösterdi bize gerçeği.

Milliyet

Yorumlar (1)
nazım hikmet 4 yıl önce
sağolsun tezgaha gelmede üstümüze yok... dinamo kiev maçıda böyle oldu... yahu ben anlamıyorum .. bir takım 10 kişide kalsa pekala maçı çevirebilir...saha avantajı sende... tabii ki akıllı olması şartıyla...ama ner deee...