Ahmet Nur Çebi'den Orman'a sert sözler

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Divan Kurulu'nda yaptığı konuşmada eski başkan Fikret Orman hakkında sert ifadeler kullandı.

GÜNDEM 15.02.2020, 15:16 17.02.2020, 09:10
226

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Divan Kurulu'nda kürsüye çıktı. Başkan Çebi konuşmasında bir önceki yönetimi ve eski başkan Fikret Orman'ı hedef aldı.

Ahmet Nur Çebi'nin açıklamaları şu şekilde;

''Sergen Yalçın'ın gelişi özümüze dönmenin ilk adımı''

"Öncelikle kıyafetim için özür diliyorum, içinde olduğum durum bunu gerektirdi. Şuradan başlamak istiyorum, önemli konumuz futbol. Sergen hocanın gelişiyle bir hikayenin başladığını, bunun aslında özümüze dönmenin ilk adımı olduğunu ben de müjdelemek istiyorum. Bundan sonra özümüzle beraber profesyonellerimizi de oradan tercih edip yolumuza devam etmeyi planlıyoruz. Amatörlerle ilgili olarak ise amatörlere karşı sempatimi kimseyle tartışmak istemiyorum ancak gelir-gideri birbirini dengeleyen bir yapı oluşturmamız gerekiyor. Hentbolda, basketbolda, voleybolda altyapımıza oyuncular geliyor ama biz bunları değerlendiremiyoruz. Ben istiyorum ki bu arkadaşlarımız, ana oyuncularımız olsun. Bu konuda da gerekli çalışmalara başladık. Az evvel de gördüğünüz üzere her şey yapılmış gibi gözükse de boks şubesindeki sporcularımızın nerelerde çalıştıklarını görünce ben şahsen kendimi çok kötü hissetmiştim. Bu konuda gördüğünüz gibi, kendilerini sağlıklı bir şekilde çalışacakları yerlere ulaştırdık. Allah da inşallah onlara orada başarılı olmayı nasip eder"

''Yapacaksa genç hakemler hata yapsın''

''Futbolda, takımımızı bu süreç içerisinde tartışacak ve konuşacak durumda değiliz. Oldukça da iyiye gidiyorlar, toparlanma başladı. Dünkü maç bizi çok üzmüş olabilir ancak daha da iyi oynayan ve kenetlenmiş bir takım görmekten dolayı ümitlerimin arttığını sizlere söylemek istiyorum. Son zamanlardaki meşhur konularımızdan TFF ve hakemler konusunda yazdıklarımız ve aldığımız cevaplar var. Şunu belirtmek istiyorum ki, biz kurullarla sürekli temas halindeyiz ve gerekli baskıları hakkımızı alabilmek adına yapmaya devam ediyoruz ama bunun şeklini ve şemalini bizler arkada yapıyoruz, bize bu konuda güvenmenizi rica ediyorum. Şunu da belirtmek istiyorum ki, artık eski ve yaşlı ve hakemler istemiyoruz çünkü bunlar bir algı oluşturmuşlar toplumda. O hatalı maçlar yönetir, bu şuraya bakar tarzı bir algı var. Artık genç hakemlerle bu işi yürütelim. Yapacaksa hatayı genç hakemler yapsın, geleceğimizi kurtaralım. Biz, fikirlerimizi dinletiyoruz, dinliyorlar ve saygı gösteriyorlar"

''Ben Abdullah Avcı'ya gereken desteği zaten verdim''

"Sayın Fikret Orman 2-3 hafta önce bir programa katıldı. Orada bazı konuşmalar yaptı. Kendisi ile ilgili bildiğim ve bilmediğim şeyleri burada konuşmak istemiyorum çünkü artık denetleme başlamıştır. Dolayısıyla o konulara girmeyi düşünmüyorum ama şahsımla ilgili söylediği şeylere son bir kez cevap vermek istiyorum, buna ihtiyacım var. Futbol A.Ş.'de Sayın Fikret Orman ibra edilmedi. Bununla ilgili kızgın olduğunu programdan anlamış bulunuyoruz. Ben o zaman da söyledim, bu şahsi bir konu değil. Konu Beşiktaş ise benim için her şey durur. Biz, Abdullah Avcı'yı medya önünde nerede tartıştık? Geldiğimde zaten 6-7 maç kaybedilmişti. Siz tartıştığınız için mi kaybetti hoca? Ben hocaya gereken desteği zaten verdim ama daha sonra olmadı. Olaylara bu açıdan bakmak gerektiğini düşünüyorum. Şenol hocanın şampiyonluğu kaybettiğimiz sene, onların yöneticileri tarafından günlerce tartışıldığını ve başarısız olunmasına sebep olunduğunu çok iyi biliyorum."

''O burayı yüz üstü bırakarak gitmiştir''

"Ben zamanında Futbol A.Ş.'ye girmemişim. Zamanında o kadar istekli yöneticiler vardı ki, biz ağabey olarak başımızı öne eğdik. Hepsinde ben yönetim kurulu üyesiydim. Şu anda vergi borçlarının yüzde 67'si benim yönetim kurulu üyesi olduğum şirketlere ait. Yüzde 33'ü Futbol A.Ş.'ye ait. Söz konusu kaçmak olsaydı Futbol A.Ş.'yi seçerdim. Böyle bir şey söz konusu değil. Futbol A.Ş.'de yönetim kurulu üyesi değilim çünkü orada inandığım bir ekip kurdum. SGK primlerinden kaçtığım, abesle iştigaldir. Ben hiçbir yerden onun kaçtığı gibi kaçmadım. O burayı yüz üstü bırakarak gitmiştir. Bir de sebep olarak taraftarı gösteriyorsunuz. Sonra genel kurullarda üniversite mezunu genç çocukları alıp arka tarafta dövdürdünüz? Hadi, orada konuşan çocuğu alıp dövüyorsunuz da burada size bu hakareti yapan kişiye neden gerekeni yapmıyorsunuz çünkü kullanacaksınız. Ben Futbol A.Ş.'den 2 milyon TL'yi Beşiktaş'a geçirmişim ve oradan da paramı alıp gitmişim. Paramı aldım ya; çalmadım ki. Sen de koydun para, 1 senede aldın. Ben ise 6 senede aldım. Tamer Kıran, 6 sene boyunca koyduğu parayı alamadı. Ya biraz adaletli vicdanlı olun. Benim paramın bu kadar konuşulmasını gerektirecek bir konu yok"

''Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum''

"Diğer bir konu; Siz profesyonelleri gönderiyorsanız onlar da sizinle çalışmama hakkına sahip, deniliyor. Biz bunu tartışmıyoruz ki. Burası koca bir Beşiktaş. Kapıda beklemiş, maaş almış 5-10 sene. Ondan sonra gidecek. Biz yoksa gidip gitmemesini tartışmıyoruz. İstifa edebilir, çalışmak istemeyebilir ama niye biz gelmeden, bize devretmeden gidiyorsunuz? Neden kaçıyorsunuz? Herkes susuyor, yok böyle bir şey. Giderayak arkadaşına loca satacaksın, 10 gün evvel verdiğin 1 milyon TL'yi de alıp gideceksin, sonra da Ahmet Çebi hırsızmış, 2 milyon Dolar'ı ona sormadan almış gibi televizyonlarda konuşacaksın. Yeter artık, işine bak. Çok üzgünüm ve ağlamamak için kendimi zor tutuyorum"

''Başını öne eğ, 'bir hata yaptık' de!''

"Ben gelmişim, para verecekmişim; Ali Koç vermiş. Ya Ali Koç rakip takımın başkanı, ne işin var senin onunla? Senin konun benimle. Ben Ali Koç değilim, beni ezmeye mi çalışıyorsun? E peki, Ali Koç para verirken sen burada başkandın, neden vermedin? Sen parayı harcayacaksın, vatandaş gelecek senin borçlarını ödeyecek. Ayıptır, bir sus artık. Başını öne eğ, bir hata yaptık de. Seni de kucaklayalım" (Ntv Spor)

Yorumlar (0)