Adaylık İçin Çok Erken

Beşiktaş eski Asbaşkanı ve TJK Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı, Akşam’a konuştu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Adaylık İçin Çok Erken

Son yapılan kongrede ‘başkanlık’ yarışında Fikret Orman’ın rakibi olan, ancak ipi göğüsleyemeyen Serdal Adalı, 2016 yılındaki genel kurulda aday olup olmayacağı konusunda; “Henüz daha çok erken” dedi, ancak açık kapı da bıraktı. Camianın Adalı beklentisi var’ şeklindeki yorumlara da Adalı, “Her şey ilerleyen günlerde ortaya çıkacak” yanıtını verdi.

ADANA – Beşiktaş’ta 2016 yılında yapılacak olan ‘genel kurul’ için şimdiden kulisler hareketlendi. ‘Başkanlık’ için adı geçen Serdal Adalı, “Bu konuları konuşmak için henüz çok erken” dedi, ancak açık kapı bıraktı ve ardından da ekledi; “Beşiktaş’ın bir neferiyim. Kulübün başarısı için maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.”

ORMAN’A MESAJ GÖNDERDİ

Starwood Hotels & Resort Worldwide, Türkiye’deki 10. oteli olarak öne çıkan ve 120 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen; ‘Shreaton Adana Oteli’nin açılışı kapsamında kente gelen Serdal Adalı, Akşam’a konuştu. Aynı zamanda da Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Başkanı da olan Adalı, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’a mesaj gönderdi, yaklaşan kongre öncesinde başkanlığa aday olup olmayacağı yönündeki sorulara yanıt verdi.

FİKRET BENİM KARDEŞİMDİR

Geçtiğimiz hafta Fikret Orman ile akşam yemeğinde bir araya geldiklerini hatırlatan Adalı, “Başkanımıza, hakkımdaki güzel sözleri için teşekkür ediyorum. O da benim kardeşimdir. Her camiada seçim olur, bunlar gayet doğal şeyler. Önemli olan seçimler bittikten sonra seçim atmosferin çıkıp, camianın nasıl daha iyi bir noktaya taşınması için başkanla muhalefetin aynı mücadeleyi birlikte vermesidir. Ben buna inanıyorum” ifadesini kullandı.

BENİM DE ÇİZGİLERİM VAR

Herkes gibi kendisinin de çizgileri olduğunun altını çizen Adalı, “Fikret Başkan’ın da çizgiler var. Herkes bu çizgilere sadık kalıp, saygı ve sevgi çerçevesinde birbirine yaklaştığı zaman her şey yolunda gider. Zaten olması gereken de bu. Tabi zaman zaman camia içerisinde tatlı rekabetler de olacaktır. Bunlar gayet doğal şeyler. Bir rekabet içine girerken de insanları rencide etmeden, onları üzmeden, kırıp incitmeden yapılan eleştiriler her zaman faydalı” dedi.

ADAYLIK İÇİN ÇOK ERKEN

Adalı, 2016 yılında yapılacak olan kongrede başkanlığa aday olup olmayacağı konusunda açıklama yapmak için henüz çok erken olduğunu dile getirdi. Camianın kendisine yönelik bir beklentisi olduğu yönündeki haberlere de Adalı, “Her şey ilerleyen günlerde ortaya çıkacak” yorumunu yaptı. Adalı, “Ben bir Beşiktaşlıyım. Beşiktaş’ın bir neferiyim. Kulübün başarısı için maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapmaya hazırım” diye konuştu.

STAT GELECEK YIL BİTER

Vodefone Arena ile ilgili olarak kongrede yaptığı konuşmaların kendisine hatırlatılması üzerine Adalı, şu açıklamayı yaptı; “İnşattan anlayan, biraz olsun İstanbul’u tanıyan hiç kimse İnönü Stadyumu’nun ağustos ayında bitirileceğini düşünmedi zaten. Tabi gönül ister ki, o tarihte bitsin. Ama bir inşaatçı gözünden bakınca stadın bir sonraki ağustos ayında biteceğini düşünüyorum. Tabi ki, stadın bir an önce bitmesi hepimizin en büyük arzu ve isteği.”

POLEMİĞE GEREK YOK

Beşiktaş camiasının kendi evi ve kendi yuvasında olmaktan özellikle de eski İnönü Stadyumu’nda olmaktan büyük bir gurur ve haz alan bir camia olduğu yorumunu yapan Serdal Adalı, Vodefone Arena’ya bir süre önce hayatını kaybeden Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın adının verilmesi ile ilgili olarak açıklama yapmaktan kaçındı, “Şimdiden yorum yapıp da yeni bir polemik yaratmaya gerek yok” dedi.

BEŞİKTAŞ İYİ BİR NOKTADA

Beşiktaş’ın takım olarak iyi bir noktada olduğunu, bir takım eksiklikler olmasına karşın, yönetimin bu konuda gerekli adımları attığını kaydeden Adalı, özellikle transfer konusunda Fikret Orman ve yönetiminin izlediği politika konusundaki soruları da yanıtsız bıraktı. Ricardo Quaresma konusunda yaşananların hatırlatılıp, Demba Ba ile ilgili sorulara da Adalı, “Bu konuda yorum yapmak istemiyorum” yanıtını verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tuqrul tozkoparan
tuqrul tozkoparan - 4 yıl Önce

tabi stad yapılsın ödemeler netleşsin işin zor kısmı bitsin sonra gel sen gene basının yıldız dediği isimleri beşiktaşın parasıyla yani halkın parasıyla getirin bu arada basarıda gelmesin takılın yaa valla takılın !!!

Selim
Selim - 4 yıl Önce

Iste Buyuk Besiktasin Buyuk,guclu ve zengin Baskani yani 20 milyon Besiktasli varsa 13-14 milyonun istedigi Baskan Sayin Adali, 2 senedir cok ezildik, bu adam bir ise yaramiyor,sadece reklamini yapiyor.gelde bizi anadolu takimi havasindan kurtar! Sen baskan olsaydin inaniyorum yeni stad 60 bin kisilik olurdu.bu stad got gibi! Ne orman ne stad ne de surada yazi yazmaya calisan yagci dengesizler Buyuk Besiktasimiza layik insanlar degil. Son olarak Milyonlarla birlikte haykiriyoruz,

Selim
Selim - 4 yıl Önce

Soyle haykiriyoruz, Adali Baskan, Besiktas Sampiyon!

Ali
Ali - 4 yıl Önce

@tuqrul tozkoparanadam: şimdi erken polemiğe gerek yok fikret kardeşimdir demiş daha ne desin? evet adayım, bu yönetimle olmaz, çabuk bıraksınlar gitsinler dese bu sefer takım iyi gidiyor diye ortaya çıktı yönetimi baltalıyor diyeceksiniz. ne adamlarsınız ya ne dense ne yapılsa yaranılmaz size camia birleşmeye başlamış adalı ve orman deplasmanlarda yemeklerde buluşuyor daha ne istiyorsunuz?

ADALI BAŞKAN TEK BÜYÜK BEŞİKTA
ADALI BAŞKAN TEK BÜYÜK BEŞİKTA - 4 yıl Önce

adalı büyük beşiktaşın sonsuzluğa giden yolundaki en önemli geleceğidir adalı başkanlığında büyük beşiktaş türk futbol tarihinin en efsanevi başarılarına imza atacak üst üste seri şampiyonluklar avrupa kupaları dünya rekorları renkliler ezile ezile yokolacaklar tek büyük beşiktaş olacak rakibimiz dünya devleri olacak

can can
can can - 4 yıl Önce

baylar kimsenin adami olmayin Besiktaş'ımızın adamı olun..Kongre de seçim yapılıyor ve Beşiktaş'lı kongre üyeleri başkanı seçiyor. Buna saygı gösterin. Birşeyleri değiştirmek istiyorsanız kongre üyesi olun..

Yener
Yener - 4 yıl Önce

Evet,beyinsiz kongre uyeleri sectikleri orman denilen adamla sictilar besiktasin agzina,hepsine yaziklar olsun!

kartal bakışlı
kartal bakışlı - 4 yıl Önce

Fikret ORMAN daha ne yapsın eldeki bütçeyle helal olsun on numara iş çıkarıyor.İnşallah biliçle birlikte başkanımız uzun süreler BEŞİKTAŞ ımıza hizmet eder.Bu alemde en büyük BEŞİKTAŞ