Abdullah Avcı dersine iyi çalışmış

Abdullah Avcı'nın yönetimle yaptığı transfer görüşmesi esnasında Beşiktaş Futbol Takımı hakkında ayrıntılı bir raporu da masaya koyduğu öğrenildi.

GÜNDEM 01.06.2019, 14:30 03.06.2019, 12:34 kartalbakışı.com
4677

Taktik anlayıştan, antrenman tekniklerine birçok konuda çalışmalar hazırlayan tecrübeli hocanın eldeki oyuncu grubuna göre bir sistem hazırlayacağı bildirildi. Öncelikle takım içerisinde sorun yaratmış ve maddi sorunlar nedeniyle yönetimle ters düşmüş futbolcularla yollarını ayırmayı düşünen Avcı’nın, başarıya aç bir oyuncu grubu istediği kaydedildi.

Beşiktaş’taki görevine resmen başlayan Abdullah Avcı, BJK Nevzat Demir Tesisleri’ni gezdi. Siyah - beyazlı ekibin yeni hocasının, tesisleri dün gezmesine rağmen, takımı hakkında çok önceden bilgi topladığı ortaya çıktı. Yönetim ile masaya oturduğunda elinin altında ciddi bir rapor bulunan Abdullah Avcı’nın, dersine çalışarak Beşiktaş’a geldiği bildirildi. Daha lig bitmeden siyah- beyazlı takımla ilgili çalışmalarına başlayan deneyimli teknik adamın, takım içerisinde köklü bir değişikliğe gitmesi bekleniyor.

Taktik anlayıştan, antrenman tekniklerine kadar birçok konuda raporlar hazırlayan Abdullah Avcı, eldeki oyuncu grubuna göre yeni bir taktik ve antrenman anlayışı getirecek. Öncelikle takım içerisinde geçmişte sorun yaratmış ve maddi sorunlar nedeniyle yönetimle ters düşmüş futbolcularla yollarını ayırmayı düşünen Avcı’nın, başarıya aç bir oyuncu grubu yaratmayı hedeflediği öğrenildi.

Tribünlere güveniyor

Doyuma ulaşmış ve metal yorgunluğu yaşayan isimlerin, takıma katkı sağlamayacağını düşünen Abdullah Avcı’nın, Beşiktaş’ın tüm eksi ve artılarını masaya yatırdığı vurgulandı. Başarılı teknik adamın en çok güvendiği artının ise siyah - beyazlı tribünler olduğu bildirildi. Medipol Başakşehir’in başındayken, taraftarı olmadığı için şampiyonlukları kaçırdığına inanan Avcı’nın, “Beşiktaş taraftarı gibi bir tribün, her takımı şampiyonluğa taşıyabilir. Öncelikle tribün ile saha içini kenetlememiz gerekiyor” diye rapor sunduğu bildirildi.

‘Israrcı olmayın’ 

Transfer konusunda kolları çabuk sıvayan Teknik Direktör Abdullah Avcı, Medel, Quaresma, Roco ve Adriano gibi isimlerde ısrarcı olunmamasını istedi. 

Karius’un iyi bir kaleci olduğuna inandığını da söyleyen Avcı, Caner için ise kararsız kaldı. Takım içerisindeki tecrübeli bazı isimlerin gitmek istemesi durumunda buna karşı çıkmayı düşünmeyen Avcı, Medipol Başakşehir’den futbolcu transferine ise bütçenin zorlanmaması halinde sıcak bakıyor. 

Maliyet kriteri

Kaleci Volkan, Visca, Clichy, Mahmut, İrfan Can ve Epureanu gibi isimlerin de konuşulduğu Beşiktaş’ta, maliyetli olmaları halinde bu isimler listeye bile dahil edilmeyecek.  Öte yandan Medipol Başakşehir Yönetiminin, söz konusu isimlerin içerisinde sadece Epureanu’yu satış listesine koymayı düşünmediği ortaya çıktı.

Güneş’ten destek

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Beşiktaş’ın başına geçen Abdullah Avcı için “Hayırlı olsun” yorumunu yaptı.
Güneş, “Beşiktaş yönetimi bu işi iyi biliyor. Çok tecrübeliler, kendileri için en doğru tercihi yaparlar. Abdullah Hoca değerli ve başarılı, bir isim. Ona başarılar diliyorum. 

Hayırlı olsun. Milli takım kampındayız. Benim artık kulüplere dair konuşmam ve bu konuda daha fazla bir şey söylemem doğru olmaz” dedi.

Milliyet / Serdar Sarıdağ

Yorumlar (0)