Abdullah Avcı'dan Mustafa Pektemek açıklaması

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Beşiktaş'ın oyuncusu Mustafa Pektemek hakkında konuştu.

GÜNDEM 03.01.2016, 19:18 03.01.2016, 19:20
1382

 "Transfer çalışmalarımız her zaman devam ediyor"

Ara transfer dönemi için planlarına değinen Avcı, şunları kaydetti:

"Biz, 22 tane birbiriyle eş değerde, hem ligi hem kupayı götüren, kadro yaparken de zaman zaman zorlandığımız bir oyuncu grubuna sahibiz. Son derece sağlıklı bir şekilde çalışıyoruz. Oyuncu havuzumuz var. Bizim için hangisi doğru olacaksa ona göre karar vereceğiz. Bugün olmayabilir, belki 6 ay sonra olabilir. Sanki 6 ay sonrasına hazırlık yapıyormuşuz gibi bir durumuz var. Ancak biliyorsunuz bazen oyuncu anlaşamıyor gitmek isteyebiliyor, bazen de biz farklı bir oyuncu yakalayabiliyoruz. Bu nedenle de transfer çalışmalarımıza her zaman devam ediyoruz."

Avcı, Beşiktaşlı futbolcu Mustafa Pektemek’le ilgilenip ilgilenmedikleri sorusuna ise, "Beşiktaş’ın muhakkak ona ihtiyacı var. Bizim için ve Türk futbolu için değerli bir oyuncu ama şu an böyle bir tasarrufumuz yok" yanıtını verdi.

"İkinci yarı önemli bir yarış olacak"

Lacivert-turunculu teknik adam, lig sıralamasında bulundukları bölgede önemli bir rekabet yaşanacağını kaydetti. Geçen sezona oranla daha fazla takımın dördüncülük için yarışacağını aktaran Avcı, "Kasımpaşa, Akhisar Belediyespor ve Torku Konyaspor çıkışta. Trabzonspor yine önemli bir takım. Bursaspor alttan çıkış yapabilir. Biz de bunun içindeyiz. UEFA Avrupa Ligi için önemli bir yarış olacakmış gibi duruyor" değerlendirmesinde bulundu.

Ligin ilk iki sırasında puan farkıyla yer alan Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin ardından çok sayıda takımın birbirine yakın durumda bulunduğunun altını çizen Avcı, "Üst sırayla makas daralabilir mi bilemem. Yukarıda da son derece değerli iki takım var. Galatasaray yine son 4 sezonda 3 şampiyonluk aldı. Bu oyunda inişler çıkışlar olabiliyor. Galatasaray belki şu an onu yaşıyor. Biz takım olarak ne kadar üst sıralara yapışırsak, ne kadar yukarıya doğru adım atabilirsek yapmaya çalışacağız. Geçen sezon dördüncülük için Bursaspor ve Trabzonspor’la yarışmıştık. Bugün itibarıyla baktığımızda takım sayısı çoğaldı ve bu da ligin geliştiğini gösteriyor" şeklinde konuştu.

Yorumlar (1)
RAMAZAN AKPINAR 5 yıl önce
Aslında şöyle demek istemiş; "Yoktemek bi halta yaramaz!"