97 milyon TL hesapta!

Birçok kulübün ödeme sıkıntısı yaşadığı dönemde elini cebine atan siyah-beyazlılar, 97 milyon liralık bir kaynak buldu, personele olan borcu kapadı. Böylece UEFA’nın yakından takip ettiği Finansal Fair Play konusunda da sıkıntı yaşamadı.

GÜNDEM 06.10.2018, 02:52 07.10.2018, 10:43
1295

Beşiktaş Yönetimi üzerine düşeni yerine getirdi, takıma rahat nefes aldırdı. Siyah-beyazlılar, 97 milyon liralık bir ödeme yaparak eylül ayı sonuna kadar olan tüm mali yükümlülüğünü yerine getirdi.

Yeni sezonda Avrupa ve ligdeki hedeflerine ulaşma yolunda bir yol haritası belirleyen Beşiktaş Yönetimi, UEFA’ya karşı olan sözlerini de bu şekilde tutmuş oluyor. Finansal Fair Play ile ilgili yapılan eylül incelemesinden geçebilme adına ağustos ve eylül maaşlarını ödeyen yönetim, bu şekilde yükümlülüklerini yerine getirmiş oldu.

Tedbirler sürecek

Toplamda 97 milyon lira ödeyerek, böylesine kur dalgalanmasının yaşandığı bir ortamda önemli bir sorunu çözmüş olan Beşiktaş Yönetimi, sonraki aylarda da mümkün olabildiği kadar sıkıntı yaşanmaması için, şimdiden ekonomik tedbirler almaya çalışacak. Birçok kulübün ödeme sıkıntısı yaşadığı bir dönemde alacakların tamamını hesaplarında gören ve bunun sevincini yaşayan Beşiktaşlı futbolcular da, kulübün yasal sınırlar içerisinde gecikmesini de olağan karşılıyor.

Oyuncu transferleri, sponsorluk ve kredi anlaşmalarıyla, ekonomik çarkı çevirmeye çalışan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın, tüm alacakların ödenmesinden sonra yakın zamanda takımla bir araya gelerek, toplantı yapacağı öğrenildi. Yönetim olarak ellerinden geleni yaptıklarını belirten Orman’ın, futbolculardan ise saha içerisinde daha fazla özveri isteyeceği belirtildi.

Skorer / Serdar Sarıdağ

Yorumlar (1)
karakartal- 2 yıl önce
fikret kardeşim önemli olan parayı bulmak değil parayı hak edenleri bulmaktır bunu anlayamadın sen forvette 5 idi kaldı 4 çöp yürüyen kardeşlerimiz oğuzhan tolgay lens caner pili bitmiş gökhanlar eserin iftihar et aman ne yep ne et emeklilerin maaşlarını muntazam öde aman ha sakın geciktirme uefa ya giderler sıkıntı olur ama Allah var bjk nın parasını nasıl çatır çatır yiyorlar hemde gözünün içine baka baka .birileride iş olsun torba dolsun diye ben bjk nın kuruşunu yedirmem diye medyada genel kurulda veryansın ediyor ama işin aslı millet çatır çatır yiyor .sana dedikki romadan sağ bek buruno perez b.münihten kagawa mario götze bonservissiz bernard stopere mangala bunları kirala bunlara vereceğin parayı abubakarın opsiyonu bizdeyken 9 al dedik sen ne yaptın bay başkan pırlantalarına paraları saçtın oğzhana tolgaya 2 şer wagnere 3.5 bonservis 2mil.kendisine negredoya 4.3 kendisine 2m bonservis larine umuta gökhan töre gökhan gönüle lense 5 milyon bonservis 2.5 kendisine m pektemeğe 1.7 milyon kendisine ey benim başkanım otur muhasebe yap bakalım bjk nın paralarını kimlere vermişsin sana ne vermişler kimlere vermemişsin ne verebilirlerdi yönetim olarak oturun yapın hesabınızı .ha bu arada miloseviçleri franco mitroviç aras boyko bunları hiç saymıyorum benim size söyleyeceğim tek bir şey var yazıklar olsun saygılar