6222’yi acilen uygulamalıyız

Şiddeti körükleyen demeçlere verilen cezaların caydırıcı olmadığını belirten Demirören yasanın hızla uygulanması gerektiğini ifade etti.

GÜNDEM 14.04.2015, 08:16
678
6222’yi acilen uygulamalıyız

Fenerbahçe kafilesinin Rize’den Trabzon’a giderken yolda uğradığı silahlı saldırının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Süper Lig kaptanları ile bir araya geldiği kabulde Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören özellikle 6222 sayılı yasanın üzerinde durduğu belirtildi. 

 
DEMİRÖREN konuşmasında sporda şiddetin önüne geçmek için kabul edilen 6222 sayılı yasanın çok güçlü olmasına rağmen uygulanırlığında sorunlar yaşandığı belirterek “Yargı bir türlü görevini tam olarak yerine getiremiyor. Özellikle şiddeti körükleyici demeçler ile ilgili 6222’yi yürürlülüğe sokmamız lazım. Bizim verdiğimiz cezalar caydırıcı olmuyor. Para cezalarının yaptırımı olmuyor. TV’lerde şiddeti körükleyen yayınlar konusunda da RTÜK daha fazla hassasiyet göstermeli” derken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu sözleri onayladığı ifade edildi. 

Yorumlar (4)
trink 6 yıl önce
yandas serefsiz namusuzlar sizi elbet sizinde birgün sonunuz gelecek devletinizle hökömetinizle hakemlerinizle renklilerinizle medyanizla gün gelip hesap vereceksiniz ! 2002 den bu yana yapmadiginiz serefsizlik namusuzluk kalmadi ... sokayim size oy veren tüm Sözde Besiktaslilara !!!
durukan 6 yıl önce
kim inanir sana be aziziyenin yardakçisi ufa sikeyi teyit ederken sen ise sahaya yansimadi diyen degilmisiniz o zaman aklin nerdeydi bu kaosu yaratan tek sorumlu sizlersiniz bu sorunu o zaman halletseydiniz bu kaos acaba yasanirmiydi,,demezlermi insan olana
asi kartal 6 yıl önce
bu şeref yoksunu adam beşiktaşın başkanlığını yaptı yahu inanılır gibi değil
asi kartal 6 yıl önce
6222 yi önce azizeye sonra kendine uygula futbol teröristi