60 MİLYON $ GELİR! 3 boyutlu açılış

Vodafone Arena, 10 Nisan'da hizmete giriyor, ilk maç da 1 gün sonra Bursaspor'la...

GÜNDEM 23.03.2016, 06:06 23.03.2016, 06:07
1080

 Kartal’ın yeni mabedi önce devlet prokotolü ve divan kurulu üyelerine kapılarını açacak, 11 Nisan’da da siyah-beyazlı taraftarların 2.5 yıllık özlemi bitecek.Başkan Fikret Orman, yeni sezon öncesinde ise Barcelona ve Bayern Münih’in de katılımıyla 3’lü bir turnuva için görüşme yaptıklarını söyledi.

BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt’ün dün düzenlediği basın toplantısında bu bilgi kamuoyuna resmen açıklanmış oldu. Divan Otel’de gerçekleştirilen ‘Eve Dönüyoruz’ başlıklı toplantıda konuşan Orman, “Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi olmasaydı yapamazdık. Onun desteğiyle Türkiye’ye çok önemli bir eser kazandırdığımızı düşünüyorum.

STADIN tamamen bitmesiyle birlikte 400 milyon liralık bir yatırım yapmış olacağız. Bir saray yaptık. Cazibe merkezi haline getirdik. Sadece çim uygulamasına 12 milyon lira harcama yaptık. Güvenlikle alakalı 20 milyon lira para harcadık. Türkiye’nin ve Türk sporunun gururu bir şey yaptığımızı düşünüyorum.

HEDEF BİR SEZONDA  60 MİLYON $ GELİR

SENELİK 50-60 milyon dolar civarında gelir beklentimiz var. Stadın bitmesiyle birlikte elde edilecek gelirle önceliğimiz oyuncu almak olmayacak. Artık kulübün finansman durumunu düzeltmeyi istiyoruz.

GELECEK sezon öncesi açılış organizasyonu konusunda planlamalar yaptık. 3B yapmak istiyoruz. Barcelona, Bayern Münih ve Beşiktaş maçları için görüşmelerimiz var” ifadelerini kullandı.

‘İlk 3 maça biletle girilecek’

VODAFONE Arena’da bu sezon 3 maç oynayacaklarını belirten Orman, “Bu 3 maçta bilet satacağız, kombineler önümüzdeki sezondan itibaren geçerli olacak. Şerefiyle oynayıp hakkıyla kazanan bir kulüp olarak inşallah bu sezon kupayı stadımızda kaldırmak bize nasip olur” dedi.VATAN
Yorumlar (2)
Cevat 5 yıl önce
Orman stadi bitirip acele gitsin.ondan buyuk kulup baskani filan olmaz.hicbir ozelligi baskanliga uygun degil bir kere!
RAMAZAN AKPINAR 5 yıl önce
Helal olsun sana Fikret Orman. Bu stat işinde gerçekten tam puan aldın ve Beşiktaş tarihine geçtin. Ama, transferlerin bir çoğu maalesef facia... Büyük takıma transfer ederken küçük düşünmemek lazım. Evet para sıkıntısı var, biliyoruz ama o zaman yapmayın. Altyapıdan birini çıkarıp Alexis'in, Marcelo'nun yerine oynatsanız ne fark ederdi? Hannover96, Marcelo'yu verip Miloseviç'i alıyorsa, bu nasıl bir transfer? İnşAllah tecrübe olmuştur bunlar da.