6 Hakem 4 Maymun

Erdem Ulus yazdı...

GÜNDEM 03.11.2014, 02:27
5784
6 Hakem 4 Maymun

Dün gece Olimpiyat Tiyatrosunda senaryosu, kokuşmuş bir oyun sergilendi.

Yönetmen koltuğunda bu kez Bülent Yıldırım otururken, başrol oyuncusu her dalda Oscar’ı bulunan Emre Belezoğlu’ydu.

Futbolu doğru dürüst oynayarak kazanmaya çalışan Beşiktaş'a, alışmış olduğu sıradan bir darbe vurmakla kalmadı dün geceki maç... Futbolun Türkiye'de sahada kazanılacak bir oyun olduğuna inanları da hayal kırıklığına uğrattı. Birçok alanında olduğu gibi, sahada iyi olanın değil, masada güçlü olanın kazandığı bir oyun olduğu gerçeğiyle yüzleştirdi.

Aldat, küfret, korkut ve kazan. İşte bu kadar basit…

Daha ilk yarıda Bülent Yıldırım, Beşiktaş'ı 10 kişi bıraktı. Faul bile çalınmayacak yerde, Emre'den korkusuna ikinci sarı kartını çıkardı ve maçın tüm kimyasını değiştirdi. Faul çalmasa, Emre gidip Bülent Yıldırım’a her dilde küfredecek, belki yüzüne tükürecekti. Korktu. Olcay'ı atayım, kurtulayım dedi!

Pozisyonun devamında yine Emre'nin kendisinden 15 yaş büyük Biliç'e "Fakof" deyişlerini duymazdan geldi. 4. Hakem Biliç'in yanındaydı, kulaklarıyla duydu ama korkusundan orta hakeme söyleyemedi. Küfrü duyan, Biliç'in yardımcısını sakinleştirmeye çalıştı. Sorsan duymadım der! Duymadıysan, küfrü duyan Biliç'in yardımcısını neden tutmaya çalıştın? Senin görevin adam tutmak mı gördüğünü duyduğunu orta hakeme anlatmak mı?

Sonuç: 6 Hakem, 4 Maymun.

Oysa daha bir hafta önce, hakemlerin duymamasına rağmen sırf Bülent Korkmaz'ın uyarısıyla kulaktan kulağa oynayarak Gökhan Töre'yi infaz etmişlerdi.

10 kişi kalmış Beşiktaş, beraberlik için uğraşırken, Topal'ın, Demba Ba'yı herkesin gözünün önünde yere indirdiği pozisyonda hücum faul çaldı. Bir pozisyonu görmemek göz problemi olabilir de, görüp tam tersi karar vermek hangi organın problemi?

Kendi taraftarlarının bile en sert şekilde eleştirdiği Fenerbahçe lider!

Üst üste 4 yiyen, yönetimi düşen, iki pası bir araya getiremeyen Galatasaray ikinci.

 Çok beğenilen, “Aferin” denilen Beşiktaş 4.sırada!

Haftanın özeti değil bu, yıllardır devam eden tiyatronun bir sahnesi.

Beşiktaş başkanı, maçtan önce konuştu. Maçtan sonra yine konuştu… Belki yarın yine konuşacak…

Boşuna konuşmasın, soyunma odası basmasın, tarzını da değiştirmesin…

Fikret Orman, Beşiktaş için bir şey yapmak istiyorsa, şu ligin önünden Süleyman Seba ismini geri çektirsin.

 

Yorumlar (3)
sir bilic 6 yıl önce
bunlar iyi hoş erdem bey hepsi doğru hatta eksik bile ancak stajyer hoca ismail kartal bile geçen haftanın maç veren adamı necip'i görüp bütün maç planını sağ tarafımızı otobana çevirmek üzerine kurarken sir bilic ferguson 1 hafta ne yaptı acaba? kerim geçen haftadan sonra gökhanda yokken tabiki ilk 11 oynar, klasik görüş budur ancak teknik direktörlük herkesin yapacağı, klasik olanı yapmak mıdır? sağbekin necipken önüne kerimi koymak (ki karşında ligin en iyi ve en çirkef sol kanadı caner var) intihardır! anca işler sarpa sarınca gördü, olcayla kerimi yer değiştirdi orda da ortaya hakem çıktı ve fişi çekti. liderlik zaten bu maçla değiş erciyes maçında kaybedilmişti, bu kadroyla,bu hakemlerle derbi kazanmamız mucize rakipten 2 kat daha iyi oynayıp şansında yanımızda olması gerek o yüzden derbileri abartmanın anlamı yok şampiyonluk anadoludan erciyesten,rizeden,sivastan geçer bunların 2 misli iyi oynayabilecek gücümüzde var o maçları 2-1 den vermesek yeter.
Kadir 6 yıl önce
Lig tv lerinizi iptal ettirin arkadaşlar. Digitürk ü kapattırın demiyorum. Digitürk ün diğer hizmetlerinden memnun olabilirsiniz. Ancak ligtv paketinizi Türkiye ligi paketinizi iptal ettirin. Ve ettirirken telefonda neden iptal ettiğinizi de belirtin. Bıktık artık iki takım üzerine kurulu düzenden ve yayıncı kuruluşun buna çanak tutmasından deyin.
firuz özdamar 6 yıl önce
Çok güzel üslup kullanılıp harika bir yazı....kalemine sağlık