4. yıldızı Fener ve G. Saray'dan önce takarız

Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çebi, ilginç bir değerlendirmede bulunarak, "4. yıldızı Fenerbahçe ve Galatasaray'dan önce takabiliriz." dedi.

GÜNDEM 12.02.2015, 18:21
973
4. yıldızı Fener ve G. Saray'dan önce takarız

Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, TRT Spor’da yayınlanan Futbol VIP programına çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Çebi’nin 4. Yıldızdan Demirören’e, Aziz Yıldırım’dan Hacıosmanoğlu’na,  Önder Özen’den Bilic’e yaptığı iddialı açıklamalar; 

‘4. YILDIZI ÖNCE BİZ TAKABİLİRİZ’

Şampiyon Beşiktaş olacak. Fenerbahçe ve Galatasaray 4. Yıldızı takmak için uzun bir süre beklemek zorunda kalacak. Belki 4. Yıldızı onlardan önce takabiliriz. 

YILDIRIM DEMİRÖREN SÖZÜNÜ YERİNE GETİRSİN’

Yıldırım beye 100 milyon TL borcumuz hala var ve borç hanemizde görünüyor. Bu borcu ödemeyi önceleri düşünmüyorduk. Yıldırım Demirören’in bir taahütü var. Hibe ettiğini açıklamıştı. Hala verdiği söz gerçekleşmedi. Ben yine de buradan kendisini davet ediyorum. ‘Böyle bir sözünüz var lütfen yerine getirin’. Eğer sözünüz olmasa benim bunu talep etme nezaketsizliğim olamazdı. Bu çakıl taşı değil bu çok büyük bir para. Bunu birisinden isterken bir nedeniniz olması gerekiyor. Gerekçemiz kendisinin hibe ettim açıklamasıydı. Gerçekleşmedi bugüne kadar. Bu konuda mutsuzum. Gerçekleşmemesini de doğru bulmuyorum. Demirören ailesinin bu konuda gerekeni yapacağını düşünüyorum hala. Bir miktarını ödeyip, bir miktarının hibe edilmesi şu anda konuşuluyor. Ama konuşmalar çok uzadı. Temennim bu konunun bir an önce sona ermesi.  Yıldırım beyi ‘Hibe ettim’ söylemlerinden ötürü çok istekli görmüyorum. 

‘MAYIS'TA ŞAMPİYONLUK TURUNU VODAFONE ARENA’DA ATMAK İSTİYORUZ’

İstanbul’un en kıymetli yerinde çok güzel bir stad yapıyoruz. Bu stadın müsadelerini almak çok uzun sürdü. Bu yapının bu hale gelmesine hala ben de inanamıyorum. Prosedürleri düşününce, bu halini görmek etkileyici ve mutluluk verici. Yıkım aşamasında büyük zorluklar yaşadık. Hafriyat çalışmaları bizi çok zorladı. O aşama bitti, İnşaat başladı. Stadın %60’lık bölümü tamamlandı. İnci gibi bir stad yapıyoruz. 

Ne zaman tamamlanacak stat?

Arzumuz mayıs sonunda şampiyonluk turunu burada atmak. Normali Ağustos sonu Eylül başı. Geriye çekmek için mücade ediyoruz. Nasipse önümüzdeki sezon maçlarımızı Vodafone Arena’da oynayacağız.  Stada 150 Milyon TL harcama yapıldı. Bu ödemeler tamamen Beşiktaş’ın kaynakları ile ödeniyor. Stadta satılan loca ve kombinelerle stad bu hale gelebildi. Stadın finansmanı sağlanmış durumda. Çatı bu yapılan çalışmaların dörtte birisi. Hem finansal olarak hem de kitle olarak. Çok özel bir çatı. Mali anlamda külfetli bir çatısı olacak stadın. 

‘İKİ ÖNEMLİ KULÜP VAR AÇIKLAMASINI ESEFLE KINIYORUM’

Aziz Yıldırım’ın havuz ve iki önemli kulüp çıkışını nasıl değerlendiriyorsunuz?

İki önemli kulüp yok.  Bu ifadeyi esefle kınıyorum. Bunların tahrik amaçla söylendiğini düşünüyorum. Havuzdan da her kulübün faydalanması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda kendisi ile aynı görüşte değilim. 

İlhan Ekşioğlu’nun attığı Tweet'i nasıl değerlendireceksiniz?

Spor yöneticilerinin taraftar gibi hareket etmemesi gerekir. Taraftarla yöneticiyi ayıran bir çizgi olmalı. Artık spor yöneticileri kendine gelmeli. Rekabetin sadece sahada olması gerekiyor. Bu twetler basın açıklamaları camiaları incitmemeli. Çocuksu davranmayı, taraftar gibi davranmayı yöneticinin bırakması gerekiyor. 


‘HACIOSMANOĞLU KOLTUĞU BIRAKINCA KONUŞACAĞIM’

Tolgay Arslan transferinde ne oldu?

Tolgay bizim 5-6 aydır yürüttüğümüz bir operasyondu.  Biz verdiğimiz ücreti arttırarak bu transferi bitirmedik. Bu transfere en büyük katkı Beşiktaş markasıdır. Trabzonspor başkanının açıklamalarını anlayabilmiş değilim. Kendisinin açıklamalarına cevap vermeyeceğim. Gerekçesi de Benim için Trabzonspor camiası kıymetlidir. Trabzonspor kulübüne zarar verecek açıklamalardan kaçınıyorum. Hacıosmanoğlu o koltukta oturduğu sürece kendisi ile konuşmayacağım. Ama başkanlığı bitince kendisi ile konuşacağım. Bir hakemin maçtan önce aranmasını doğru bulmuyorum. Ben aramadım aramam da. Bülent Yıldırım’ın baskı altında kaldığını da düşünmüyorum. O maçı iyi idare etti. 

‘BEŞİKTAŞ MAĞDUR EDİLDİ’

14+14 devrim mi?

Yabancı sınırlamasını doğru bulmuyorum. Bu geçişin zamana yayılması gerekirdi. Kontratlarını daha önceki talimatlara göre yapan Beşiktaş mağdur oldu. Rakiplerimiz talimatların dışında hareket ettiler, onlar bunun sıkıntısını çekmesi gerekirken önleri açılmıştır. Biz tedbirli davranırken mağdur edilmiş olduk.

Sizi Beşiktaş başkanı olarak görecek miyiz?

Beşiktaş’ın bana ihtiyacı olursa evet. İhtiyaç olmadığı sürece çıkan başkan adaylarının yanında katkı veririm. Beşiktaş’ta başkanlığı istemiyorum kimse diyemez. Bu herkesin rüyasıdır. 
Önder Özen’in yerine kimse gelmedi. İsim mi bulamadınız sisteme mi karşısınız?
Sisteme karşı değilim. O sistemi destekliyoruz. Sistem kesinlikle doğrudur. Uygun kişi henüz bulamadık. Bu operasyonu yürütürken eksiler ve artılar vardı. Gelecek arkadaşımızın sisteme daha fazla katkı verebilmesi için daha dikkatli davranıyoruz. İnce eleyip sık dokuyoruz. 
Biliç’ten memnun musunuz?

Hocamızı seviyoruz. Beşiktaş’a katkı veriyor. Ama siz de biliyorsunuz; Sporda teknik adamlar net başaruılaruyla yollarına devam edebiliyorlar. Taraftarın böyle bir görüşü var. 
Biliç neden derbi kazanamıyor?

Biliç’in derbi kazanamamasını çok dert etmiyorum ama muhakkak kazanmalı. Geçmişte kazanamamış olmasını talihsizlik olarak görüyorum. Hakem hatalarıyla dolu bir çok derbi yaşadık. Bunun etkisi olduğunu düşünüyorum Biliç’in değil. 

Beşiktaş’ın önümüzdeki yıl FFP kuralı gereği Avrupa’ya gidememe riski var mı?

Böyle bir risk taşıdığımızı şu an için düşğünmüyorum. Görevimiz de Beşiktaş’ı o duruma düşürmemek. Riskli 3 mart geçirdik. Ama bu martı böyle geçirmeyeceğiz.

Yorumlar (4)
fatih 6 yıl önce
3. Lük halinde bilici gönderin
bülent 6 yıl önce
Fatih kardes sen ilk etapta futbol bilgini genislet. Bilic in ellinde motta. Ismail. Ersan. Mustafa. Necip. Ugur boral. gibi oyuncular var bublarin cogu ilk 11 oyuncusz simdi bu isinleri fb bin kadrosuyla eslet ve bizim stadimiz olmadini ekle ve suan birinci oldugumuzu say. birakin artik su faturayi bilic e kesmeyi adam tüm sorluklara karsi güzel top oynstiyor. Senelerden sonra bir futbol zekasiyla bir taktikle oynuyoruz. Kosup top kazanip hizle gol arama. fb gs karsi oyuncular cekimser bunuda zamala yenecegiz ve sampion olacagiz bu bu yil olur 2 yil olur
fatih 6 yıl önce
Bulent derbilerde korkak yapisi var bu durum oyuncularada yansiyor henuz buyuk maç kazanamadi istikrar olurken bunlarinda olmasi lazim
6 yıl önce
amcanin kafasi guzel yada taraftarla dalga geciyor. diyelim ki bursa son dakikada gol atip bizden puan aldi yarin obur gun de liverpool eledi bizi. ne olacak ondan sonra? 4 yildizi munasip bir yerine takarsin o zaman!!