2 Volkan 2 devre

Ali Ece kaleme aldı...

GÜNDEM 01.03.2016, 02:31 01.03.2016, 02:33
1045

 FENERBAHÇE derbiye başlanabilecek en iyi şekilde başladı: İlk pozisyonda golü buldu. Volkan’ın şutu süper, ona bu şut imkanını oluşturan duran top organizasyonu da çok iyiydi. Beşiktaş’ın duran top savunma organizasyonu ise bir o kadar kötüydü. Beşiktaş’ın yarısı yeni olan savunması ilk kez bu kadar yüksek tempoda test edildi. İlk yarım saatte Fenerbahçe özellikle kanatlardan hızlı geldiğinde Beşiktaş’ın Rhodolfo’suz yeni savunması önemli gedikler verdi.

Volkan Şen ilk golü attığından daha kolay pozisyonu değerlendiremedi. Beşiktaş ise ilk net gol pozisyonunu kontrataktan buldu ama Quaresma’nın son vuruşu en az Volkan’ınki kadar kötüydü. İlk yarının büyük çoğunluğunda Fenerbahçe hücum sürekliliği ile yüksek tempoyu dikte ederek üstünlük kurdu. Buna karşın Atiba geriden sabırlı pas oyunu başlatmaya çalıştı ancak Oğuzhan ona ayak uyduramadığı, Sosa da onlara çok uzak pozisyon aldığı için Beşiktaş tempoyu kendi kontrolüne alamadı. Sosa ve Oğuzhan en fazla pas hatası yaptıkları ilk yarılardan birini oynadılar. 

Daha önceki son 4 maçın yıldızlarından İsmail de ilk yarıyı hem ofansif hem de defansif açıdan adeta boş geçince Beşiktaş kanatlardan da alternatif oyun geliştiremedi. İlk 45 bittiğinde sadece Volkan Şen tek başına Beşiktaş takımının tamamına yakın sayıda rakip ceza alanında topla buluşmuştu. Halbuki Şenol Güneş model Beşiktaş hücumu savunmadan çok daha iyi yapabilen bir takım. 

Bu yüzden de Şenol hoca 2. yarıya “Ya hücum ya da hücum” zihniyetiniyle Töre’yi oyuna alarak başladı. 2. yarının büyük kısmında ilk yarıya göre çok daha etkili ve kendi oyununu rakibe dikte eden bir Beşiktaş izledik. Fenerbahçe teknik direktörü Pereira buna 60’da yaptığı duble değişiklikle cevap verdi. 

Beşiktaş, ligin bu sezonki en zor deplasmanında oyunu dengeleyip hatta üstünlük kurduğu dakikalarda bazı oyuncuların yaptığı bireysel hatalar, oyun üstünlüğünün skora yansımamasına sebep oldu. Sezonun kalanında bu tip küçük gözüken ama skora büyük etki yapan hatalar azaltıldığı ölçüde Beşiktaş’ın şampiyonluk şansı devam eder. Fenerbahçe ise UEFA’da da kalede Volkan’la oynarsa orada da daha iddalı olur.
Yorumlar (1)
KARTAKIMSIN SEN 5 yıl önce
Merak ediyorum maçın son on beş dakikası bize küfür eden fener tribünlerinin kapatılacak mı? Yani bütün stad Bursa'ya yapılanı yapacaklar mı ?resmen sözün bittiği yerdeyiz..bir takım nasıl doğranırın kartsız versiyonunu izledik !!yazıklar olsun ..bu ülkenin hiç bir konuda adaletine güvenim kalmadı..!Caner erkin resmen atılmadı 90 dakika oynadı maçı tamamladı bide ilk golde faul yok cüneytin en büyük 2 hatası ve sonuca etki yapdı daha ne yapacak.Farkindamiydiniz fenerli futbolcular herturlu destegi aldiklarini bildikleri icin her pisligi yaptilar hakem bozuntusu eyyamci cakir!pehhh pehhh birde dünyanın en iyi hakemiymiş şeyimin kenarı Ç.Çakır hadi oradan.