1903 Cemiyetinden sert açıklama! Hodri Meydan...

1903 Cemiyeti süper kupa maçındaki olaylardan sonra Beşiktaş'a ve Fikret Orman'a verilen cezalar nedeniyle bir açıklama yayınladı ve TFF başkanı Yıldırım Demirören'e 'Hodri Meydan' dedi.

GÜNDEM 10.08.2017, 17:26 11.08.2017, 12:09 kartalbakışı.com
6147

Beşiktaş ve Konyaspor arasında oynan Süper Kupa Finali’nde spor ahlakına ve amacına uymayan görüntüler tüm futbolseverleri derinden yaralamıştı.

***

Sadece Beşiktaş için tribünde ve ekran başında yer alan biz Beşiktaşlılar maalesef TFF’nin açıkladığı Süper Kupa maçındaki yaşananlardan dolayı cezaları okuyunca bir kere daha haksız yere cezalandırılmanın şaşkınlığı içindeyiz.

***

Bu açıklanan cezalarda, Beşiktaş için bir maç seyircisiz oynamaya cezası verilmiştir. Maç içinde sadece tribünde meşale yakmak olan (ki bu işin cezası belli bir para miktarıdır) ve (kulübe maddi, manevi ceza getirecek her hareketin karşısında olup, bilinçli taraftar olalım düsturunu savunan Beşiktaşlılar olarak) verilen bu cezanın tamamen art niyetli olup, son iki sezonun şampiyonu, Türk futbolunun yükselen yıldızı Beşiktaş’ın önünü kesmektir.

***

TFF, Yıldırım Demirören başkanlığında, Beşiktaş’ı yok etmek adına hareket etmeye şiddetini giderek arttırarak devam etmektedir.

***

Başkanlık yaptığı dönem içinde kendi kulübünü tamamen maddi yıkım altında bırakan birinin Türk futboluna katkı sağlayamayacağını her platformda söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz.

***

Beşiktaş’a karşı cephe alan Yıldırım Demirören’in en başta Beşiktaş üyeliğinden çıkartılması , Beşiktaş’a karşı açtığı cepheye karşı başta yönetim kurulu ve tüm camiayı birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye çağırıyoruz.

***

Saygılarımızla
1903 CEMİYETİ

Yorumlar (4)
onur 3 yıl önce
Bokunu cikardin demirören..
Sermet 3 yıl önce
Bu adamı boykot edin yahu. Bu yüzü görmek istemiyoruz
Sermet 3 yıl önce
Girdiğinde her yeri berbat ettin.İstifa et ve defol git
aselya_karasu 3 yıl önce
iyi