1903 cemiyetinden Fikret Orman'a eleştiri

1903 Cemiyeti, seçim öncesinde Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın Divan Kurulu'nda yaptığı açıklamaları eleştiren bir basın bülteni yayınladı.

GÜNDEM 16.08.2018, 11:58 16.08.2018, 22:58 kartalbakışı.com
948

1903 Cemiyeti, seçim öncesinde Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın Divan Kurulu'nda yaptığı açıklamaları eleştiren bir basın bülteni yayınladı.

1903 Cemiyeti'nin yaptığı açıklama:

HİZMET MAKAMI

Mehmet Üstünkaya, Süleyman Seba Beşiktaş başkanlık makamına seçilmiş ve seçildikleri bu makamda salt Beşiktaş'a hizmet için emek harcamış insanlar.

Onursal başkanımız sayın Süleyman Seba'nın borçları ödemek adına kendi evini ipotek gösterdiği bilinen bir gerçektir.

Bu süreçlerin ardından geldiğimiz nokta sayın Fikret Orman'ın söylemiyle tavan yaptı.

Başkanlık makamı "parayla maaşlı olmalı".

Beşiktaş başkanlığı maddi karşılığı olan, maddi bir değerle aylık maaş belirlenen bir makam değildir.

Beşiktaş başkanlık makamı armaya, renklere sadece hizmet etmek makamıdır.

Manevi değeri maddi değerinden çok daha üstün hizmet makamı.

1903 CEMİYETİ

Yorumlar (2)
batu gundogdu 2 yıl önce
Fikret başkanı severiz ama cemiyet haklı, başkan olarak zaten yeterince rant kazanılıyor ve bu şahsi ticari yaşamada yansıyordur, her başkan için geçerli bir şey bu ve Fikret başkan nezdinde ayıplanacak bir şey değil çünkü Fikret Başkan koltuğu kendisi için değil, olması gerektiği gibi Arma için kullanmaktadır. Fakat naturel olarak BEŞİKTAŞ gibi bir camianın başkanı olmak şahsi ticari hayatta rant unsuru olacaktır, bu doğal akıştır sonuçta adam Beşiktaş'ta iyi iş yapıyor aynı işi demek ki ticari hayattada yapıyor derler veya tanınmışlıktan yürür. Bunu kötüye kullanana kızmak gerekir.
kartal 2 yıl önce
hah şöyle sesiniz çıksın arkadaş takıldınız bu orman olacak arkadaşın peşine sanki memlekette yönetici kalmadı ulan bunu hiç bir icraatı doğru değil biraz uyanın görün.