100 milyon TL!

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ta yaptığı büyük çıkışla Avrupa'nın devlerini peşine takan genç yıldızın ulaşabileceği değeri açıkladı: 100 milyon TL

GÜNDEM 13.01.2016, 11:32 13.01.2016, 11:32
2392

 Oğuzhan, hem Hollanda’da yetişmiş hem de Arsene Wenger tarafından tercih edilmiş bir oyuncu. Bu, onun piyasasını yükseltiyor. Hem gole yakın hem de savunmada etkili bir oyuncuyu Avrupa piyasasında bulmak kolay değil. İyi bir EURO 2016 performansı onu 30 milyon Euro barajına taşır!

Bir oyuncunun uluslararası değerini belirleyen birkaç parametre var. Yaşı, fiziği, yetenekleri zaten önemli. Ancak üst düzey futbolun hedefine girmek için en önemlisi hangi fabrikanın üretimi olduğunuz ve hangi ligde kendinizi ispatladığınızdır. Her özelliğiyle aynı iki 18 yaşındaki oyuncudan Arjantinli olana Real, 20 milyon Euro bonservis verir, ancak Türk olan için 3 milyonu düşünür. Bunun sebebi yetiştiricinin şöhretidir. Oğuzhan hem Hollanda’da yetişmiş hem de Arsene Wenger tarafından tercih edilmiş bir oyuncu. Yani yerli değil. Bu, onun piyasasını yükseltiyor. (Arda gibi birkaç örnek daha çıkarabilirsek bizim de şöhretimiz düzelecektir.)

En çok top kapan isim

Oğuzhan’ın bu sene ligde 3. bölgede en çok top kapan oyuncu olduğunu da unutmayalım. Şenol Hoca’yla birlikte pozisyon bilgisi çok çeşitlendi. Hem gole yakın hem de savunmada etkili bir oyuncuyu Avrupa piyasasında bulmak kolay değil. İyi bir Euro 2016 performansı onu bu sahip olduğu özelliklerle 30 milyon Euro (yaklaşık 100 milyon TL) barajına taşır. Bundan şüphem yok. 
Yorumlar (0)