10 Numara Teşhis

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, takımdaki eksikleri ve yapılacakları anlattı.

10 Numara Teşhis

- En büyük eksiklik 10 numara pozisyonu... Şartlar bizim açımızdan oluştuğunda bu transferi gerçekleştireceğiz.

- Büyük kulübüz diyorsak, üçüncü yıldızı takmak mecburiyetindeyiz. Şansla gelen başarı, şanssızlıkla gider.

- Formamızda boş yer kalmadı. Rakiplerimizden devlet desteği çekilince formalarına reklam alamadılar.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, İngiltere kampında basının karşısına çıktı, birçok konuda içten açıklamalar yaptı.

Transferde artık oyuncu alıp-satma modelinin benimsenmesi gerektiğini ifade eden Başkan Orman, şu anda en büyük eksiklerinin 10 numara pozisyonunda olduğunu söyledi. Fikret Orman, “Şartlar bizim açımızdan ve bizim istediğimiz şekilde oluştuğunda bu transferi hemen gerçekleştireceğiz. Kulübü düşünmek zorundayız. Cebimizden harcamıyoruz. Kulübün parasını boşa harcama lüksümüz yok” diye konuştu. Yönetici Mete Vardar’ı, A takımının başına bilerek getirdiklerini söyleyen Orman, “Mete Vardar çok pozitif bir insan. Kendisiyle barışık, esprili bir kişilik. Onun bu yönünü bildiğimiz için bu görevi ona verdik. Pozitif biri olması takım için önemli bir avantaj” açıklamasını yaptı.

Reklam ve sponsor bulma konusunda önemli atılımlar yaptıklarını belirten Başkan Orman, “Formamızda boş yer kalmadı. Rakiplerimizden devlet desteği çekilince formalarına reklam bile alamadılar’’ ifadesini kullandı.

Orman, saha içi başarıyı da önemsediklerini belirterek, “Büyük kulübüz diyorsak, 3. yıldızı takmak mecburiyetindeyiz” diye konuştu. “Şansla gelen başarı, şanssızlıkla gider”  diyen Başkan Orman, “Kalıcı başarı için altyapının oluşması daha da önemlisi stadın bitmesi lazım” yorumunu yaptı.

‘Demirören’in katkısı büyük’

Maddi sıkıntılara rağmen stat inşaatının devam ettiğine dikkat çeken Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Kimse bu stat hangi parayla yapılıyor diye sormuyor. 146 locanın 110’unu sattık. 4 tribüne de isim sponsoru bulacağız” dedi. Beşiktaş’ın stadı yenilemede en az 10 yıl geciktiğini dile getiren Orman, Vodafone Arena bitince 350 milyon liralık gelir 550 milyon liraya çıkacak” dedi. Bu statla ilgili devletten çok destek aldığını dile getiren Fikret Orman “Yıkım aşamasından çok öncesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile şahsen ilk görüşen Yıldırım Demirören olmuştur. Stat inşaatında Sayın Yıldırım Demirören’in çok önemli katkıları vardı. Başbakan’dan gerekli izinleri Demirören aldı. Sonrasında ben Başbakan’ın Çin gezisine giderek hem Sayın Recep Tayyip Erdoğan, hem de Ertuğrul Günay ile stat için görüştüm” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
deli ziya
deli ziya - 5 yıl Önce

Dunyanin en cok demec veren baskani olarak tarihe gectin baskan

mesutb
mesutb - 5 yıl Önce

hay stadına zıçam yeter yaa

Rudi Völler
Rudi Völler - 5 yıl Önce

ANCUĞA BAK HABİRE ZTAT DEYYO DUREYYO. DAKIM NE OLCEH LAN ANCUH HOŞAFI ?