Gündem Rolando

İngiltere'de Beşiktaş'ın kurmayları ile Bilic'i bir araya getiren zirveden önemli kararlar çıktı

FUTBOL 20.07.2014 - 04:49 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

 

 

Hırvat hoca, İbrahim Toraman'ı bir kez daha veto etti. Tecrübeli oyuncuya yol gözüktü

Lanzini için teklif 5 milyon Euro'ya çıkarıldı. River Plate'e yarına kadar süre verildi

Futbol direktörlüğü için adaylar masaya yatırıldı. Mustafa Denizli liste dışı kaldı

Beşiktaş'ta önceki gece sıcak saatler yaşandı. Medyaya verilen iftar yemeğinin ardından, Başkan Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, yöneticiler Erdal Torunoğulları ve Mete Vardar ile teknik direktör Slaven Bilic'in katıldığı 5'li zirve gerçekleştirdi. Sahura kadar süren zirvede konuşulanlar ve alınan kararlar şöyle: 

ROLANDO YENİDEN GÜNDEME ALINDI
Başkan Orman ve Çebi, İbrahim Toraman'ın cezasının yönetim açısından bittiğini belirterek, Bilic'ten tecrübeli futbolcuyu affetmesini istedi. Ancak Hırvat teknik adamın cevabı, "Toparlanması 3-4 ay sürer. Ayrıca takıma, bize karşı zafer kazanmış edasıyla dönebilir, bu da yeni problemler yaratabilir. Planladığımız gibi Avrupa deneyimi olan lider karakterli bir stoper transferi bekliyorum"oldu. Yöneticilerin Bilic'in tavrı karşısında Toraman için ısrarcı olmadığı öğrenilirken Portekizli Rolando ismi tekrar gündeme alındı. Bilic'in Sezer Öztürk'ün de gönderilmesinin uygun olacağını dile getirdiği belirtildi. 


LANZİNİ OLMAZSA MARİN

 


Toplantıda Lanzini konusu da masaya yatırıldı. Genç yıldızın kulübü River Plate'e yapılan 4.5 milyon Euro'luk teklif, 5 milyon Euro'ya çıkartıldı. Transferin 1 milyon 125 bin Euro'luk vergisini de Beşiktaş'a ödetmek isteyen Arjantin Kulübü'ne yarına kadar süre tanındı. Siyah-beyazlılar, olumsuz yanıt almaları halinde Marco Marin ve Bryan Ruiz'le görüşmelere ağırlık verme kararı aldı. Yönetim, bonservisi elinde olan Marin'e, 1.5 milyon Euro'luk maliyeti nedeniyle Ruiz'den daha sıcak bakıyor. Toplantıda sağ bek mevkisine de mutaka kaliteli bir takviye yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. 

ÜZÜLMEZ TEKNİK EKİBE...

 


Yöneticiler ve Bilic'in buluşmasında gündeme gelen bir başka konu ise futbol direktörlüğü oldu. Önder Özen'den boşalan koltuk için adı geçen adaylardan Mustafa Denizli'ye onay çıkmadı. Kıstas olarak, Bilic'le anlaşabilecek bir ismin göreve getirilmesi görüşünde hem fikir olundu. Bu arada Bilic, teknik ekibe takviye yapılmasına karşı olan tavrını yumuşattı. Hırvat hocanın, "Ekibime güveniyorum. Ancak aramıza saygı duyulan bir isim katmak isterseniz buna açığım" dediği belirtildi. Gözler ise yönetimin teknik ekipte görevlendirmek istediği İbrahim Üzülmez'e çevrildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@