'Gruptan Çıkmayı Garantileriz'

Kunter: Cedevita'yı yenersek gruptan çıkmayı garantilerizBeşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, "Cedevita Zagreb'i yenersek gruptan çıkmayı büyük ölçüde garantileriz"

BASKETBOL 21.01.2014 - 13:17 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, ULEB AvrupaKupası'da yarın deplasmanda oynayacakları Cedevita Zagreb maçınınkendileri için büyük önem taşıdığını söyledi.

Kunter, AA muhabirine yaptığı açıklamada, B Grubu'nda ilk ikimaçlarını kazanmalarının ardından deplasmanda oynayacakları mücadeleninönem kazandığını belirterek, "Cedevita Zagreb'i yenersek gruptan çıkmayıbüyük ölçüde garantileriz" dedi.

Aldıkları galibiyetlerle avantajyakaladıklarını hatırlatan Erman Kunter, "Böylece içeride kazanacağımızmaçlarla gruptan çıkabilecek duruma geldik. Yaşadığımız önemlisorunlardan biri, seri yakalayamamamız. Bir iki galibiyetten sonratalihsiz yenilgiler alıyoruz. Hırvat ekibi açısında da önemli bir maçolacak. Takımımız iyi idman yaptı. Sakatlık sorunu yok. Kazanmayaçalışacağız. Kaybedersek büyük dezavantaj değil. Baskı onların üzerindeolacak" diye konuştu. İstanbul'da İspanyol CAI Zaragoza ile yaptıklarıve kazandıkları maçta takımın iyi bir mesaj verdiğini vurgulayansiyah-beyazlı takımın idarecisi, "İspanyol takımlarını yenmek kolaydeğil. Çok hazır geliyorlar. İspanya ligi çok kaliteli. O bakımdantakımın aldığı galibiyet pozitif sinyal oldu. Çok iyi oynadığımız maçtı.Yarınki mücadeleden ümitliyim. Rakibin baskı altında olmasıavantajımız" ifadelerini kullandı.

ULEB Avrupa Kupası'ndakazandıkları maçların taraftarlara da umut verdiğini kaydeden Kunter,"Kazandıkça taraftar da salona geliyor. Bu sezon salonumuzdakaybettiğimiz bir iki maç oldu. Onları kazansaydık, salonumuzu tamamendoldururduk. Şu ana kadar en fazla taraftar Zaragoza maçında geldi"şeklinde devam etti. Sakatlık ve bazı şansızlıklar nedeniylekaybettikleri maçlar olduğunu, bu nedenle istedikleri yerdebulunmadıklarını anlatan Erman Kunter, "Bu sezon hakikaten şansızlıklarda yaşamadık değil. Oyuncumuz Perkins sakatlandı, yerine getirdiğimizoyuncu da aynı sıkıntıyı yaşadı. Ligde yabancı kısıtlaması nedeniylesıkıntılar yaşayabiliyoruz. Avrupa'da kısıtlama olmadığı için daha rahatmücadele ettik. Bazı şansızlıklar olmasaydı, ligde daha üst sıralaraolurduk ama fikstür avantajımız var. Bunu değerlendireceğiz" diyekonuştu.

"Gaines NBA şansını bir daha denemek istedi"


Kunter,Doron Perkins'in sakatlığı sonrası kadroya dahil edilen ancak 20 Ocak'akadar olan sözleşmesi sona eren Sundiata Gaines'in bir kez daha NBAşansını denemek istediğini dile getirdi. Gaines'e teklifler geldiğinibildiklerini belirten Erman Kunter, "Ayrıca çocuğunun problemi nedeniyledönmek istedi. NBA şansını bir daha deneyecek" dedi.

Şu andakendileri için transfer yasağı olduğunu hatırlatan Kunter, "Onunkalkması için prosedürler üzerinde çalışıyoruz. Bir oyuncu düşünüyoruz.Pota altına takviye yapmayı planlıyoruz. Tabii takımın kimyasıyla dafazla oynamamak lazım. Transfer için listemiz var. Öncelikle yasağınkalkmasını bekleyeceğiz. Zamanımız var" diyerek sözlerini tamamladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@