Gözünün önünde elle oynamayı göremiyor

MHK Başkanı Zekeriya Alp, eski hakem ve hakem yorumcusu Ahmet Çakar'a "Ayıracak vaktim yok" dedi.

GÜNDEM 02.12.2014 - 14:49 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, bir muhabirden Ahmet Çakar'ın yaptığı eleştirilerle ilgili gelen souya; "Bizim bu işlere ayıracak vaktimiz yok" cevabını verdi.

İşte Zekeriya Alp'in sözleri;

"O arkadaşım da yaptıklarını halkımız, kamuoyu görüyor. Beni de tanıyan tanıyor. Bizim bu işlere ayıracak vaktimiz yok. Bizim hakem arkadaşlarımıza yardımcı olmak istemiyoruz. Kendi işimizi gücümüzü bırakıp, arkadaşlara yardımcı olmak istiyoruz. Bu işin içinde hatalar var. İki teknik direktör arkadaşımız da hakemler değil, futbolla ilgili genel bir karamsar tablo çiziyorlar. Hakemlerin de bu işin içinde olması gayet doğal."

"BİR EMEĞİN HATAYLA YOK OLMASI DOĞRU DEĞİL"

Futbol kulüplerimiz, büyük paralar ödeyerek ekiplreini bir yerlere getirmeye çalışıyorlar. Bir emek koyuyorlar ortaya. Bir emeğin, hakem hatasıyla yok olması doğru değil. Tepki göstermek medenice olmalıdır. Ancak, bu hataların neden ve niçin olduğu çok önemlidir. Hakemlerimiz a'dan z'ye iyi niyetlidir. Zaten tersi olsa benim burada ne işim var. Biz hak, hukuk, adalet dağıtmak istiyoruz. Bu hakemleri 15-20 sene emek vererek bir yerlere getiriyoruz, bir hatayla hakemlerin kaç hafta dinlendirileceği, ne kadar para kaybedeceğini biliyor musunuz? Hata!

"GÖZÜNÜN ÖNÜNDEKİ ELİ GÖREMİYOR"

Bütün iş bilmeden, istem dışı yapılan hatalar. Hakemler bazen bunu nasıl göremez ben de şaşırıyorum. Burada kasıt yok. Kasıt olsa bir dakika burada barınamaz. Hiç kimse böyle bir anlayışın içerisinde olamaz. Ama tepkiler doğrudur oluyor, bazen bazı haftalar peşpeşe üstüste geliyor. Bundan evvelki seneler, 7. haftada hatalar alıyor. Hataların olmaması gereken seviyelerde hatalar yapıyorlar. Hakem gözünün önünde elle oynamayı göremiyor. Bunlar futbolun içerisinde var. Biz bunları aşağı çekmeye çalışıyoruz. Kim, en az hata yapıyorsa ona daha fazla görev vermeye çalışıyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@