Göztepe resmi sitesinden, Önder Özen'in ortaya çıkan ses kaydıyla ilgili bir açıklama yapıldı.

Gözden kaçırmayın

Wout Weghorst kimdir? Beşiktaş, Weghorst'a imzayı attırıyor Wout Weghorst kimdir? Beşiktaş, Weghorst'a imzayı attırıyor
Gerçekleşen gala töreninde basın mensupları ile Başkanımız sohbet ederken Başkanımızın onay ve bilgisi dışında ses kaydı yapıldığı ve bunun akabinde Teknik Direktörümüz Önder Özen ve basın mensuplarının başkanımızın yanından ayrılarak sürdürdüğü sohbetin de etik olmayan bir şekilde kaydedildiği ortaya çıkmıştır.
 
İlk olarak Sayın Önder Özen'in söz konusu olayda sarf ettiği sözlerin kulübümüz tarafından tasvip edilemez olduğunun tüm kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.
 
Bunların yanı sıra bilinmesini isteriz ki;
 
Göztepe’miz Türk Futbolunun en değerli ve en geniş kesime hitap eden kulüplerinin başında gelmektedir. Bu sebeple kamuoyunun ve dolayısıyla basının, kulübümüz üstündeki ilgisi doğal ve haklıdır. Kulübümüz; basına karşı oluşturduğu yaklaşım, basın mensuplarının tesislerimizi kullanımı, etkinliklerde basın mensuplarına verdiğimiz değer ve anlayış nedeniyle taraflı tarafsız tüm basın emekçilerinin takdiri ile karşılanmaktadır. Basın mensuplarıyla kol kola hareket eden kulübümüz, onları her zaman camia içinde görmekten mutluluk duymuştur. Bizlerle beraber gece gündüz, kar kış demeden, içeride ve dışarıda işini layıkıyla yapan değerli basın mensuplarını tenzih ederiz. Ancak, Göztepe Muhabiri Sayın Burak Hakerler’in haber ve görüş ortaya koymaktan ziyade kaos odaklı çalışma prensibini ve böyle bir ortam olmadığında ise basın etik kurallarına aykırı çalışma yollarını kabul etmemiz mümkün değildir.
 
Şunu açıkça belirtmek isteriz ki Göztepe sahipsiz değildir. Aksine spor dünyasında hiç örneği olmayacak şekilde camiası tarafından sahiplenilmiş, asla hiçbir kimse tarafından yıpratılmasına izin verilmeyecek bir kulüptür. Yıllardır bu tarz kişilere cevap vermemiş olmamız kulübümüzün ilkeli duruşundandır. 
 
Sayın Burak Hakerler’in nezdinde gizli ses kaydı ile birebir sohbetlerin Göztepe’mize ve camiamıza zarar verecek şekilde kullanılmasını şiddetle kınıyoruz. 
 
Konu hakkındaki takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.
 
Göztepe Spor Kulübü
Başkanvekili
Talat Papatya