Beşiktaş'a transferi, 'sancılı' geçen Tolgay Arslan'a çok güvenen Slaven Bilic'in, yakın çevresine, “Çok kaliteli bir futbolcu. Tabii ki, kendisinden beklentiler yüksek. Onun da bir an önce kendisini göstermesi gerek” dediği belirlendi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş, Kayseri deplasmanından 3 puanla geliyor Beşiktaş, Kayseri deplasmanından 3 puanla geliyor

Siyah-Beyazlılar’ın başarılı teknik adamı Slaven Bilic, takıma ara transfer döneminde Almanya Bundesligaekibi Hamburg’tan kazandırılan Tolgay Arslan’la özel olarak ilgileniyor. Alexander Milosevic ve Daniel Opare takviyelerine nazaran transfer süreci daha sancılı geçen ve son anda Trabzonspor’un kapısından döndürülen 24 yaşındaki futbolcuyla sık sık görüşen Hırvat hocanın, camianın kendisinden önemli şeyler beklediğini aktardığı belirlendi. Konu hakkında yakın çevresine görüşlerini aktaran Bilic’in, “Tolgay, çok kaliteli bir futbolcu. Bundesliga gibi önemli bir ligde kendisini ispatladı. Onun takıma kazandırılmasından dolayı çok mutluyum. Tabii ki, kendisinden beklentiler çok yüksek. Bu durumu geldiği günden beri kendisiyle de konuşuyoruz. Transfer süreci malum. Bir an önce kendisini göstermesi gerekiyor. Bunu ona da söylüyorum” dediği öğrenildi.

‘Ona güveniyorum’

Takım olarak genç ve dinamik bir yapıya sahip olduklarını belirten 46 yaşındaki çalıştırıcının, başarılı orta alan için, “Tolgay, kariyeriyle ilgili doğru tercihi yaptı. Beşiktaş, hem büyük başarılar kazanabileceğiniz hem de bunun yanında kendinizi geliştirme şansı yakalayabileceğiniz bir kulüp. Kendisine güveniyorum ve yakın zaman içerisinde beklentileri karşılayabilecek bir duruma geleceğini planlıyorum” ifadelerine yer verdiği bildirildi.