Gönülleri fethetti

Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak, bu sezon yaşadıkları sıkıntılara rağmen ortaya koydukları mücadele ve iyi futbolla şimdiden gönüllerin şampiyonu olduklarını ancak bu başarıyı gerçekte de yaşamak istediklerini söyledi.

GÜNDEM 06.05.2015 - 13:56 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı
Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Metin  Albayrak, bu sezon yaşadıkları sıkıntılara rağmen ortaya koydukları mücadele ve  iyi futbolla şimdiden gönüllerin şampiyonu olduklarını ancak bu başarıyı gerçekte  de yaşamak istediklerini söyledi.
 
Albayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Spor Toto Süper Lig'de 5  maçın kaldığını hatırlatarak, "Takımımız, sezon başından beri yaşadığı  sıkıntılara rağmen oynadığı futbolla ve mücadelesiyle gönülleri fethetti.  Gönüllerin şampiyonluğunu gerçekte de istiyoruz" dedi.
 
Şampiyonluk yolunda avantajın kendi kontrollerinde ve ellerinde  olduğunu savunan Metin Albayrak, buna rağmen temkinli olmaları gerektiğini dile  getirdi.
 
Hafta hafta ilerlemeye çalıştıklarını kaydeden siyah-beyazlı kulübün  yöneticisi, "Her maç çok önemli ve her haftanın ayrı bir hikayesi var.  Trabzonspor karşılaşmasından sonra Gaziantepspor mücadelesine konsantre olduk.  Yönetim, oyuncular ve teknik heyet olarak kenetlenmiş durumdayız. İşin  bilincindeyiz. Durumun elimizde ve kontrolümüzde olduğunu biliyoruz" diye  konuştu.
 
"Rakiplerimize bakmıyoruz" 
 
Albayrak, tamamen kendi durumlarına konsantre olduklarını ve  rakiplerine ya da arkalarına bakmadıklarını vurguladı.
 
Rakiplerin kendilerine bakacağını kaydeden Metin Albayrak, "Her  maçımızı kazandığımız zaman şampiyon oluyoruz. Lideriz ve sezon sonunda aynı  yerde tamamlayıp şampiyonluğu ilan etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.
 
"Her oyuncu gereken fedakarlığı yapıyor" 
 
Kritik dönemde her oyuncunun gereken fedakarlığı yaptığını anlatan  Albayrak, şunları söyledi: "Biz bir takımız. Her hafta birileri çıkıp o maçın hikayesini  yazabiliyor. Bazen birileri öne çıkar ama birisi tutar, diğeri asist yapar.  Kenarda kaç zamandır oturan Atınç, çıkıp Trabzonspor gibi kritik bir maçta  oynuyor. Demba Ba gibi bir yıldız oyuna kenarda başlayabiliyor. Herkes buna saygı  duyup fayda sağlamaya çalışıyor. Bilic, Olcay'ı sağ beke koyuyor. Canı gönülden  herkes canla başla mücadele ediyor. Kaptan Sivok burnuna darbe alıyor, yine de  'çıkıp oynayacağım' diyebiliyorsa bu inanmışlığın göstergesidir."
 
Beşiktaş olarak büyük bir aile olduklarını belirten Albayrak, "Saygı  duyulması gereken bir sezon geçiriyoruz. Daha fazla seyahat etmemize ve maç  oynamamıza rağmen mücadelemizi veriyoruz. Tolga Zengin kaç zamandır sakat ama  deplasmanlara geliyor ve takımla beraber oluyor. Bunlar hep birer hikaye"  değerlendirmesinde bulundu.

"Mustafa'ya helal olsun" 
 
Metin Albayrak, yaşadığı sakatlıklara rağmen sahalara dönmeyi başaran  ve son 3 maçta 2 gol atan Mustafa Pektemek için de övgü dolu sözler sarf etti.
 
"Mustafa'nın başına gelenleri Allah kimseye vermesin" diyen Albayrak,  "Çok büyük sakatlıklar yaşadı ve operasyonlar geçirdi. Müthiş öz güveni ve  iradesi var. Sahada terinin son damlasına kadar formasını ıslatıyor. Helal olsun"  şeklinde konuştu.
 
Divan kurulu toplantısının statta olması 
 
Siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, divan kurulu toplantısının 9 Mayıs  Cumartesi günü Vodafone Arena'da yapılmasının da mutluluk verici olduğunu dile  getirdi.
 
Yönetim olarak böyle talepte bulunduklarını ve divan kurulunun da  kabul ettiğini aktaran Albayrak, "Divan kurulu akil insanların yer aldığı,  yönetimde bulunmuş ve başkanlık yapmış kişilerin olduğu bir yer. Büyüklerimizin  oluşturduğu bir yer. Onların da stadı görmesini arzu ettik. Stadın nereden nereye geldiğini görmelerini istedik. Toplantı için bir alan oluşturduk" ifadelerini  kullandı.