Gomez'in maçında şok saldırı!

Fransa ile Almanya arasında oynanan hazırlık maçı esnasında karşılaşmanın oynandığı Paris şehrine yakın bir bölgede iki ayrı patlama oldu.

GÜNDEM 14.11.2015 - 00:13 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Dünya futbolunun iki devi Fransa ile Almanya'nın Stade de France'da karşı karşıya geldikleri maç sırasında Paris'te çeşitli olaylar meydana geldi.
Fransız polisi, bir lokantaya silahlı saldığı olduğunu ve stat yakınında bulunan bir barda bomba patladığını açıkladı.

BFM televizyonu, lokantaya yapılan silahlı saldırıda birkaç kişinin hayatını kaybettiği, fakat sayının net olmadığını duyurdu.

Ayrıca ABD'li haber ajansı Associated Press'in statta bulunan muhabirinin verdiği bilgiye göre, Paris'in kuzeyindeki Stade de France yakınlarında 2 patlama sesi duyulmasına rağmen polisin yalnızca stat yakınında bir barda gerçekleşen patlamayı doğruladığı vurgulandı.

AP'nin muhabiri, patlamanın hemen ardından siren seslerinin duyulduğunu ve bir helikopterin stat etrafında dolaşmaya başladığını bildirdi.

Olayların birbiriyle bağlantılı olup olmadığı bilinmiyor. Paris'te gerçekleşen bu tüm olaylarda en az 30 ölü olduğu belirtiliyor.

Rehineler var

Öte yandan yine Paris'te Eagles of Death Metal konserinin olduğu Bataclan'da 60 kişinin rehin olduğu iddia ediliyor!

Metroda da patlama gerçekleşti!

Paris'te 4. bir patlamanın daha olduğu ve metroda yaşanan patlamada 4 kişinin öldüğü açıklandı.

Fransa Cumhurbaşkanı stadı terk etti

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, patlamayı öğrenmesinin ardından maçtan ayrılarak stat dışına çıkarıldı. Hollande dışında statta bulunan kimsenin dışarı çıkmasına izin verilmiyor.

Bomba ihbarı yapılmıştı

Almanya polisi maçtan saatler önce gelen ihbarlar sonrası özel eğitimli köpeklerle Almanya'nın kamp yaptığı otelde bomba araması yapmış, otel ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri almıştı.

Beşiktaşlı Mario Gomez'in de bulunduğu Almanya kafilesi de otelden tahliye edilerek Roland Garros tenis turnuvasının oynandığı tesislerde bekletilmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@