Beşiktaş'ın yıldız golcüsü Mario Gomez, kariyer hedeflerini takım arkadaşlarıyla paylaştı. 30 yaşındaki futbolcu, “İlk önce burada önemli başarılar kazanıp ardından Almanya Milli Takımı'yla Euro 2016'da kupa kaldırmak istiyorum” diye konuştu.

Siyah-Beyazlılar’ın İtalya Serie A ekibi Fiorentina’dan kiraladığı Mario Gomez, Beşiktaş’ta göstereceği başarılı performansın ardından ülkesi Almanya’yla beraber Euro 2016’da kupa kaldırmanın hayallerini kuruyor... Çizmede üst üste yaşadığı sakatlıkların ardından milli takımından ayrı kalan 30 yaşındaki futbolcu, konuyla ilgili olarak takım arkadaşlarına, “Beşiktaş’la kariyerimde yeni bir sayfa açtım. İlk önce burada başarılar elde edip sonrasında Avrupa Futbol Şampiyonası’nda milli takımımla kupa kaldırmak istiyorum” açıklamasını yaptı. Kısa süre içerisinde tam olarak hazır hale geleceğini savunan Gomez, “Kariyerimde daha önce kazandığım başarılar ortada... Bunu Beşiktaş’la tekrarlamak için sabırsızlanıyorum” ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Aboubakar: Beşiktaş benim için her zaman bir seçenek Aboubakar: Beşiktaş benim için her zaman bir seçenek

 

Löw de onu takip ediyor

 

Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw’ün de Gomez’in Beşiktaş’ta sergileyeceği performansı merakla beklediği öğrenildi. Takımında forvet hattında; Mario Götze ve Max Kruse gibi isimleri görevlendiren Löw’ün, 1,89’luk golcüyü de Beşiktaş’taki durumuna göre değerlendireceği ve bu oyuncunun deneyiminden yararlanmayı planladığı konuşuluyor.

 

FANATİK