Gomez'in Aklında ki Üç Soru

Sabah, Alman golcü Mario Gomez'in Beşiktaş'a gelmeden önce sorduğu üç soruyu açıklıyor...

GÜNDEM 03.08.2015 - 07:38 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Gomez'i kiralık olarak Beşiktaş'a kazandıran dış transferden sorumlu yönetici Erdal Torunoğulları'nın Alman golcü için ciddi bir çalışma yaptığı ortaya çıktı. Fiorentina'nın 9 milyon Euro istediği Gomez'in pazarlıklar sonunda iki yıllık alacaklarını karşılayacak bir paket anlaşmasıyla transferini bitiren Torunoğulları'nın, futbolcuyu ikna için de büyük çaba harcadığı kaydedildi. Gomez'in, Beşiktaşlı yöneticiye 3 soru sorduğu, aldığı cevaplar sonrası da teklifi kabul ettiği ortaya çıktı. İşte o sorular:

1- ÇALIŞMA SİSTEMİ NASIL?

Torunoğulları, Gomez'i ikna etmek için bir hayli dil dökerken, özellikle yıldız oyuncuyla takım üzerinde detaylı bir konuşma yaptığı öğrenildi. Hilbert'ten bilgi alan Gomez ilk olarak, "Bana Şenol Güneş'i anlatın. Çalışma sistemi nasıl?" dedi. Torunoğulları, "Çok disiplinli, tecrübeli bir adam. Türk Milli Takımı'nı dünya 3.'sü yaptı. Yıldız ve disiplinli oyuncuları çok sever" cevabını verdi.

2- TÖRE TAKIMDA KALACAK MI?

Gomez'in ikinci sorusu "Gökhan Töre takımda kalacak mı" oldu. Töre'yi izlediğini ve çok beğendiğini belirten Alman golcü, Gökhan'ın takımda kalacağı haberine sevindi. Mario Gomez'in ayrıca Quaresma transferi konusunda yönetimi tebrik ederek, "Onunla ve Gökhan Töre ile oynamak güzel olacak. Sahada birlikte iyi bir üçlü oluruz" dediği belirtildi.

3- GÜVENLİK SORUNU VAR MI?

İstanbul'u çok beğenen Gomez'in kafasını son zamanlarda yaşanan terör olaylarının karıştırdığı öğrenildi. Torunoğlları, "Türkiye'de herhangi bir konuda güvenlik sorunu olur mu?" diye soran Gomez'e, Türkiye'yi anlatarak bu tür olayların ülkenin güvenliğini bozmadığını ve ülkemizdeki bütün sporcuların güvenle çalıştığını ifade etti.

Sabah

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@