Kazanılan Sivas ve Avrupa Ligi'ndeki Skenderbeu karşılaşmasında da etkisiz performans ortaya koyan Siyah-Beyazlılar, sahaya iddialı ve hırslı çıkacak. 
Hafta boyunca da Akhisar mağlubiyetinin analizi gerçekleştirildi. Son 3 maçtaki düşüşe ‘dur' demeyi planlayan Teknik Direktör Şenol Güneş, taktik antrenmanların yanı sıra motivasyon konuşmalarına ağırlık verdi. 

Gökhan Töre ile görüşen Şenol Güneş, gurbetçi futbolcudan tekrar çıkışa geçmesini istedi ve takımın kendisine ihtiyacı olduğunu söyledi. Özellikle maratonun başında, 1 gol ve 5 asistle geçen sezonki grafiği 6. haftada yakalamayı başaran yetenekli isim, ardından adeta kaybolmuştu. Gribal enfeksiyon sebebiyle iki müsabakayı kaçıran millî orta saha, Akhisar önünde yedek bırakılmıştı. 

Güneş, son birkaç randevuda beklentilerin uzağında kalan Mario Gomez'le yakından ilgilendi. Alman forvete güven aşılayan deneyimli teknik adam, futbolda gol kaçırmanın doğal olduğunu aktardı. 

Fırsatları kaçırmayı takıntı haline getirmeden yola devam etmek gerektiğini vurgulayan 63 yaşındaki taktisyen, Panzer'in güvenini yükseltmeye çalıştı. Yöneticiler de futbolcuların moralini düzeltmek için Ümraniye'deydi. 

(Zaman)