30 yaşındaki golcü sağlık kontrolünden geçtikten sonra üç senelik imza atacak olan Mario Gomez Avusturya'da siyah-beyazlıların kampına katılacak


Demba Ba'yı Çin'e gönderen siyahbeyazlılar, Senegalli forvetin boşluğunu Mario Gomez ile doldurdu.. Uzun süredir yapılan görüşmelerin ardından önce Alman forveti, ardından da tecrübeli yıldızın kulübü Fiorentina'yı ikna etmeyi başaran Beşiktaş yönetimi; Mario Gomez'i salı günü İstanbul'a getiriyor. Tecrübeli forvet önce sağlık kontrolünden geçecek, ardından da kendisini üç yıllığına Beşiktaşlı yapacak olan sözleşmeyi imzalayacak. Gomez, bu imzanın ardından da Beşiktaş'ın Avusturya kampına giderek, takımla birlikte çalışmalara başlayacak. Gomez'in siyahbeyazlılardan yıllık 5 milyon euro ücret alacağı, buna karşılık Beşiktaş'ın ise Fiorentina'ya (Gomez, 2.5 milyon euro'luk alacağına karşılık kulübünden bonservisini alacağı için) herhangi bir ücret ödemeyeceği ifade edildi. Gomez transferi için yönetici Erdal Torunoğulları, üç kez İtalya'ya gitti. Torunoğulları, son gidişinde, "Biz oyuncuyu, oyuncu da bizi istiyor. Siz de artık buna engel olmayın" restini çekince, Fiorentina'lı yetkililer de Alman oyuncuya gitmesi için izin verdi. 

Gözden kaçırmayın

İşte Şenol Güneş'in gözüne giren gençler! İşte Şenol Güneş'in gözüne giren gençler!

Çebi de müjdeledi 
İkinci Başkanı Ahmet Çebi de, Mario Gomez için, "Günlerdir bu transfer için uğraşıyoruz. İtalyanlar işi uzattığı için Gomez, ABD'ye gitti. Ama salı günü İstanbul'a gelerek imzayı atacak inşallah" ifadesini kullandı.

VERGİ CAZİP GELDİ
MARİO Gomez'in Beşiktaş'a imzaya yaklaşmasının arkasındaki sırrın Türkiye'deki vergi sistemi olduğu belirtildi. İtalyan medyası, Beşiktaş'tan yılda 5 milyon euro kazanacak olan Alman oyuncunun, herhangi bir vergi yükümlülüğü altına girmeyeceği için (İtalya'da verigi oranı %43 ve oyuncuya ait) Beşiktaş'ı tercih ettiğini yazdı.