Yönetim kararıyla kadro dışı bırakılan futbolcumuz Gökhan Töre, başkanmız Fikret Orman hakkında çok sert ve çarpıcı ifadelerin yer aldığı bir açıklama yayınladı.

Kadro dışı bırakılan ve çalışmalarını tek başına sürdüren futbolcumuz Gökhan Töre, Başkanımız Fikret Orman'ın yayıncı kuruluş ekranlarında vermiş olduğu röportajın ardından son derece sert açıklamalarda bulundu. 

İŞTE O AÇIKLAMA


Saygıdeğer ve Emektar Beşiktaş camiasına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Yüz on altı yıldır gerçel SEVGİ ve büyük özveri ile halkın takımı olmaya layık görülüş Beşiktaş Futbol Kulübünün böylesine zan altında kaldığı ne görüşmüş ne de duyulmuştur.
Bilinmelidir ki beni bu metni yazmaya ikna eden, gelecekteki büyük yeteneklerin bu gibi haksızlıklara uğramamaları, uğrasalar da korkmadan haklarını aramalarını önayak olmak; bir örnek teşkil etmektir. Çünkü gelecekte ismini gururla anacağımız o büyük yetenekler şu an bu metni okuyan belki kariyerinin başında bir futbolcu, belki beş yaşında hayaller kuran bir yeteneğin dedesi ya da okul takımında harikalar yaratan bir çocuğun annesi olabilir. Ben bu haksızlığa sessiz kalamıyorum.


Dün özel bir televizyon kanalında FİKRET ORMAN ve bir gazeteci beyefendi ile yapılan "ısmarlama" röportajın akıllara zaten varolan sorulara yenilerini eklediğini ve maalesef oldukça basit ve amaçsız bir röportaj olduğunu FİKRET ORMAN'a iletmek isterim. Bu sorulara artık yaşadığım gerçekler ile cevap vermenin zamanı geldiğine; siz değerli Beşiktaş taraftarlarının ve saygıdeğer kamuoyu mensuplarının bu gerçekleri bilmeye hakkı olduğuna inanıyorum.
FİKRET ORMAN'ın röportajı maalesef bizim ailemizden ve dostlarımızdan gördüğümüz, bildiğimiz "SEVGİ" anlayışının oldukça dışında kavramları hedef almaktadır. Bilinmelidir ki; Sözleşmemde yer alan miktarı her ay almak FİFA'nın koyduğu ve tüm dünyada her futbol kulübünün yer alan oyuncular için geçerli bir haktır. FİKRET ORMAN'ın röportajında söylediği " OYNAMADAN PARA KAZANMAK İSTEDİ. NAPALIM? BİZ DE SAYGI DUYDUK" cümlesi bir İFTİRADIR. Şimdiye kadar adı hiç bir haksızlıkla geçmemiş olan Beşiktaş Futbol Kulübü'nün FİKRET ORMAN'ın görev döneminde yaşadığı sıkıntıları ve adının karıştığı MADDİ skandalları göz önüne alacak olursak sarfettiği cümle kulağa RAHATSIZ EDİCİ ve UMURSAMAZCA geliyor.


Artık resmi bütün olarak görebiliyorum. Sezon sonu anlaşmamın biteceği Beşiktaş Kulübünde forma giyme şansı yakalayamama sebebimin bonservis bedeli ödenmeden alınabilecek yani kulübe maddi bir getirisi olamayacak bir oyuncu olmam gerekçesine dayandırıyorum.
Bu sene SEZON BAŞI KAMPINDA YAPILAN TÜM TESTLERDE İLK SIRADAYDIM. VÜCUT DEĞERLERİM EN DOĞRU VE OLMASI GEREKEN, EN İYİ SEVİYEDEYDİ. Şenol Güneş hocam ; " YENİ TRANSFERİMİZ GÖKHAN TÖRE" açıklamasını yapmıştı. SONRASINDA kadro dışı kaldığım 4 maça istinaden FİKRET ORMAN'a bir akşam vakti telefon açtım. Kendisi bana teknik direktör ile konuşacağını fakat verdiği kararlara karışmayacağını söyledi. O zaman elbette bunu bir saygı ile karşıladım. Kendisi bana telefonu kapatmadan önce kahkaha atarak; " Gökhan ya sen merak etme yenileriz sözleşmeni sezon sonunda " dedi. Her röportajında " sakatlıktan çıkamadı" İFTİRASI arkasına çekinmeden saklanan Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birinin başkanı FİKRET ORMAN, Henüz öngörmediği bir sezonun sonunu bana garantiledi. Bu büyük bir amatörlüktür. Bir insanın kaderi ile dalga geçerek oynamanın kendisinde vicdan azabı yaratmış olmasını umut ediyorum. Bu yapılan ne profesyonel yönetecilik anlayışı ile ne de bulunduğu makam ile bağdaşmaktadır.


Beşiktaş yönetimi, yarı transfer dönemi bitmesine 48 saat kala taramıza transfer için bir takım aramamızı söyledi. Elbette aradık. Bunun profesyonel bir transfer olamayacağını size önceki açıklamamda belirtmiştim. Yurtdışı da dahil olmak üzere beni isteyen bir kaç kulüp ismini FİKRET ORMAN'a ilettik. Buna istinaden tarafımıza " GEÇMİŞ VE GELECEK TÜM ALACAKLARINI BIRAKSIN; GİTSİN" dendi. Bunu benim dışımda o dönem adı transfer ile anılan her isime yaptılar. Beni istemedikleri ve oynatmayacakları için kendilerine sözleşmeyi çift taraflı fesih etmeyi ve SADECE GEÇMİŞ ALACAKLARIMI vermelerini teklif ettim. Kabuk etmediler. Kendileri bana sonrasında " YURTDIŞINA GİDECEKSİN. Türkiye'de BAŞAKŞEHİR, FENERBAHÇE VE GALATASARAY'a gidemezsin sözleşmeye ekleyeceğiz öyle fesih edeceğiz " tehditini bile çekinmeden savurdukar. Böyle bir şey helal para kazanan hiç kimseye teklif dahi edilemez. Bu tekliflerini reddettikten sonra transfer dönemi bitimine son 1 gün kala bana o gün boyunca " 300.000 EURO bırak git, 200.000 EURO bırak git" demeye devam ettiler.

Beşiktaş Kulübünün maddi sıkıntılar çekmesi, isminin maddi bir çok skandala yer alması siz Beşiktaş taraftarını üzdüğünü ve endişelenmedirdiği kadar BAZI ŞAHISLARI üzmüyor. Eğer meseleleri maddi problemlerle olsaydı transfer olmamışken ve ellerindeyken beni sahada her şekilde kullanırlardı. Çünkü buna hazırdım. Ve bunu bilmesi gereken herkese hazır olduğumu her fırsatta söyledim. Fakat bu şahısların amaçlarının Beşiktaş'ın başarısından çok daha başka şeyler olduğuna artık eminim.


Ayrıca as Başkan Umut Güner ve yönetimde görev alan Ahmet Kavalcı takımdaki arkadaşların maaş ödemeleri yapılamadığı için verdikleri tepkilere istinaden benimle bizzat konuşup takım ile yönetim arasında köprü kurmamı istediler. " Seni severler sayarlar; konuş" dediler. Tabii ki konuştum. Biz takım arkadaşlarımla o dönem 6 aylık alacağımız varken " ALACAĞIMIZ YOKTUR" ibareli bir kağıda imza attık. Sonrasında bize Aralık ve Ocak ayı ödemesi içeren bir senet imzalattılar. Senetin temini için gittiğimde hesapta bakiye olmadığı için ödeme alamadım.
İkinci sezon kulübün Antalya kampına gidemeyeceğimi sizin gibi internetten öğrendim. Sonrasında menajerim FİKRET ORMAN'ı aradı. Kendisi açmadı ve dönmedi. Yardımlarından randevu talebinde bulunduk. Reddedildi. Benim telefonumu açacağı düşüncesiyle kendisini iki kez üst üste aradım fakat açmadı. Korumasına mesaj attım. İleteceğini söyledi. Muhakkak iletmiştir ama kendisinin ciddiye almadığına eminim.

Sonrasında FİKRET ORMAN'ın bizzat talebi ile gönderilen " Yeni sezon" programım geldi. Yeni sezona Beşiktaş Fulya Hakkı Yeten Tesisi'nde belli olmayan bir çalışma programı ile devam edecektim. İlk haftalarda oradaki ekip ile birysel çalışmalar yaptık. FAKAT sosyal medya hesaplarımdan yaptığım ilk açıklamamdan sonra bir "CEZA " olarak çalışma saatlerimde ekibin yer almadığını, kendileriyle çalışma fırsatı bulamadığım günler geçirdim. Sahanın sentetik olmasının sorun yaratacağını söylediğimde FİKRET ORMAN'ın ÖZEL İSTEĞİ olduğu söylendi. Sentetik bir saha futbolcunun en büyük düşmanlarından biridir. Sakatlanma riski yüzde doksandır. (Alt yapı rakımımızda yer alan genç melektaşlarımdan 5 tanesi bu sene sentetik saha sebebiyle çapraz bağ yırtılmasına maruz kalmıştır. )


Hakkımda yaptıkları her açıklamayı siz değerli BEŞİKTAŞ TARAFTARI ile aynı anda internetten öğrendim. Bugün, gelecek sezonda futbol kariyerime Beşiktaş Futbol Kulübü ile devam etmeyeceğimi; bugün telaffuz ederken tereddüt etmediğimi "SEVMEK" fiilinin gerçek enlamını ve gücünü siz Beşiktaş taraftarlarından öğrenmek için çaba göstermesi olur.


Saygıdeğer BEŞİKTAŞ TARAFTARI, benim bu formadaki tüm hakım son damlasına kadar siz helal olsun.
UNUTMAYIN Kİ BEŞİKTAŞ FUTBOL KULÜBÜNÜN ASIL SAHİBİ BEŞİKTAŞ TARAFTARIDIR.
Siz çok seviyorum.
Hakkınızı helal edin.
Ve FİKRET ORMAN'a önümüzdeki Beşiktaş Başkanlığı seçiminde BOL ŞANS DİLERİM


GÖKHAN TÖRE

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Marsilya'dan Konrad De La Fuante ile ilgileniyor Beşiktaş Marsilya'dan Konrad De La Fuante ile ilgileniyor