Gökhan Töre Şoku

Barda karıştığı kavgada kurşunlanan Beşiktaşlı Gökhan Töre’nin, geçtiğimiz yıl Milli Takım kampında Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak’a silah çekmesi nedeniyle önce oyunculardan sonra da Terim ve TFF'den veto yediği öğrenildi.

FUTBOL 11.09.2014 - 16:18 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş forması giyerken karıştığı silahlı olaylarla gündeme gelen ve yeni sezonda transferinin bu nedenle geciktiği öne sürülen Gökhan Töre’nin neden Milli Takım’da olmadığı İzlanda maçı sonrası bir kez daha gündeme geldi.

Terim’in gözdesiydi

Bir çok yorumcu, Gökhan’ın doğrudan kaleye giden tarzı nedeniyle ay yıldızlı ekibe büyük katkı sağlayacağını dile getirirken, Fatih Terim’in yıldız oyuncuyu neden tercih etmediği ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya atıldı.Buna göre, bir dönem Terim’in gözdelerinden biri olan Gökhan Töre, Milli Takım kampında Ömer Toprak ve Hakan Çalhanoğlu’na silah çekmesi ve gece kulübünde yaşadığı kavga sonrası silahla vurulması nedenleriyle ay yıldızlı formadan uzak tutuluyor.

Milli takım’a taşıdı

21 Nisan 2014 tarihinde bir gece kulübünde çıkan kavgada yan masada oturan biri tarafından kurşunlanması Gökhan Töre’nin silahla ilişkisine dair bir çok iddianın ileri sürülmesine yol açtı. Bu iddiaların  en sarsıcısı ise Alman basınında yer aldı. 
Futbol dünyasını ayağa kaldıran olayın 15 Ekim 2013’te oynanan Türkiye-Hollanda milli maçı için yapılan kampta gerçekleştiği ileri sürüldü. Daha önceden bir kadın meselesi yüzünden tartışan Gökhan Töre ile gurbetçi oyuncular Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak, bu kavgayı Milli Takım kampına da taşıdı.

Odalarını bastı

Gökhan Töre yanında bir arkadaşıyla birlikte, tartıştığı Hakan ile Ömer’in oteldeki odasını bastı. İçeri zorla giren ikili, bir süre tartıştıktan sonra, Gökhan Töre tabancayı Ömer Toprak’ın ağzına, Hakan Çalhanoğlu’nun da dizine dayadı. Yaşanan bu olay, daha fazla büyümeden kapatıldı.

TERİM KARAR VERİYOR

Ancak Fatih Terim, olayı çoktan duymuş futbolcularda Gökhan Töre’ye cephe almıştı. Özellikle Hakan ile Ömer’in odada silah çekme olayı sırasında yaşadığı travmadan etkilenen gurbetçi oyuncuların Gökhan Töre’nin Milli Takım’a çağrılması halinde kendilerinin boykota gideceğini bildirildiği iddia ediliyor. Futbolcuların bu restinin de etkisiyle Terim ve Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi, Gökhan Töre’ye Milli Takım kapılarını kapatırken, konunun oyuncular arasında da uzun süre dilden dile dolaştığı ifade ediliyor.

GÖKHAN TÖRE’NİN VUKUATLARI

1-Almanya'da Kaza yaptı
Almanya’da kiraladığı bir otomobille kaza yaptı ve hakkında soruşturma açıldı.

2-Rüşvete adı karıştı
Rubin Kazan’da oynadığı dönemde adı rüşvet kandalına karıştı ve ardından da Beşiktaş’a transfer oldu.

3-Silahla tehdit etti iddiası
Milli takımdan arkadaşları Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak’a silahla tehdit ettiği iddiası.

4-Barda silahlı saldırıya uğradı
Sabaha karşı gittiği bir gece kulübünde silahlı saldırıda vurularak yaralandı.

 

Kaynak : HÜRRİYET