Beşiktaş'ta oyunculardan Jose Sosa ve teknik direktör Slaven Bilic UEFA Avrupa Ligi'ndeki Partizan karşılaşmasını değerlendirdi. Bilic, maçın zor olacağını belirtirken, Gökhan Töre konusuna da değindi.

Gözden kaçırmayın

Cenk Tosun transferinde Yunanlı rakip! Cenk Tosun transferinde Yunanlı rakip!

Yarınki maç bizim için çok çok önemli...Grupta çok tehlikeli bir bölgedeyiz... 2 hafta önce yarınki rakibimiz olan Partizan'ı 4-0 yendik. Ama biz böyle düşünürsek hüsran yaşarız. Çok ciddi bir karşılaşma. Belgrad'daki gibi oynamaya çalışacağız ve hedeflediğimiz noktaya yaklaşacağız...

Avrupa'daki takımlar gibi, her takım gibi bizim de iniş çıkışlarımız olacaktır. yarınki maç bizim için yeniden çıkış yakalama açısından çok büyük bir şans. Sakatlıktan dönen oyuncularımız var. Jose Sosa, Mustafa ve Serdar gibi oyuncular dönüyor ama tam anlamıyla hazır değiller. Yine de biz bunun altından kalkabiliriz.

Stat meselesinin üstesinden gelmeliyiz. Her oyuncuyu bu stat etkileyebilir. Bir oyuncu doğru bir iş yaptığında hep övgü alı ancak bir defans oyuncusu, hatta daha fazlasıyla kaleciler hata yaptığında konuşulur. Necip de bunu yaşadı. Ama o çok iyi bir oyuncu. Bütün bunların üstesinden gelecektir.

Bana lütfen hakemlerle ilgili sorular sormayın. Biz oyunumuza bakıyoruz. Süper Lig maçlarında da takım halinde oynayabiliyoruz. Fenerbahçe maçında, ligin son şampiyonuna karşı 2. yediğimiz gole kadar maçın ne olacağı belli değildi ve biz eksik olmamaıza rağmen iyi oynamıştık. İstediklerimizi başarmanın tek yolu, Avrupa Ligi ya da Süper Lig'de sonuna kadar konsantre olup oyunumuza bakmak... 

Süper Lİg önceliğimiz. Ancak şu da unutulmamalı ki, biz bu kupalarda oynayabilmek için Süper Lig'de mücadele ediyoruz. Tabiiki Avrupa Ligi bir Şampiyonlar Ligi değil. Ancak burası da çok prestijli bir lig ve biz burada ilerlemek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Yine de önceliğimiz Süper Lig...

Sahaya çıkacak ilk 11'i yarın göreceğiz. Serdar2ın haricindeki tüm futbolcular takımla çalışabiliyor. Bu bizim için çok iyi. Gökhan Töre genç bir oyuncu. Herkes bu tür oyunculara sahip olmak ister. Bayern-Dortmund maçına bakın. Maç Ribery oyuna girene kadar 1-0'dı. Ancak o oyuna girdi ve her şey değişti, ki Bayern'den bahsediyoruz. Ne kadar fazla kaliteli oyuncu olduğunu biliyoruz. Gökhan'ın derbideki yokluğu bizim için büyük darbeydi.  O da yaptıklarının cezasını tabii ki görecek. Ne olursa olsun takımını yüzüstü bıraktı. 

Partizan deplasmanı zordur. Biz maç öncesi bu kadar kolay olacağını düşünmemiştik. Maç belki 4-0 bitti ama 1-0 biz öndeyken de çok önemli pozisyonları vardı ama biz o maçı hakettik. Orada galibiyetin bu kadar kolay olmasını sağlayan bizim oyunumuzdu ancak yarın bizi zor bir maç bekliyor.