Fenerbahçe'nin henüz nikah tazelemediği, Beşiktaş'ın ise adeta aportta beklediği Gökhan Gönül konusunda son durum ne?

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş, Adam Buksa için teklifini yaptı Beşiktaş, Adam Buksa için teklifini yaptı
  Akşam Gazetesi'nde 31 yaşındaki tecrübeli sağ bekin geleceğine ışık tutacak önemli iddialar ortaya atıldı.
 
F.Bahçe, Beşiktaş ve Gökhan Gönül cephesinde çok ilginç gelişmeler olurken, Türkiye Kupası finali sonrasında bomba patlayabilir. İşte Gökhan Gönül transferindeki tüm detaylar ve son durum raporu:
 
1 - F.BAHÇE'DEN ÜÇ YILA 6.5 MİLYON 
 
F.BAHÇE: Gönül ile ilk temas Ali Yıldırım aracılığı ile kuruldu. Sözleşmesi biten yıldıza üç yıllık yeni anlaşma önerildi. Rakam ise maç başı ve bonuslarla birlikte her şey dahil ilk iki yıl için 2.5 milyon euro, son yıl için de 1.5 milyon euro. Yani Fener'in teklifi üç yıl için 6.5 milyon euro. Ancak yıllık 2.166 milyon euroya gelen bu teklif masaya resmen konulmadı. 
 
2 - KARTAL 2.5 DAHA FAZLA VERİYOR 
 
BEŞİKTAŞ: Önce Başkan Fikret Orman, "Gökhan Gönül'ü istiyorum" dedi. Sonra Şenol Güneş, TV360'ta Telegol'e aynı cümleyi tekrarladı. Yani Beşiktaş'ta Gönül'ü istemeyen yok. Hatta Ahmet Nur Çebi'nin menajer Ahmet Bulut'la 3 yıllık el sıkıştığı iddia ediliyor. Beşiktaş, Gökhan'ın F.Bahçe ile vedalaşmasını bekliyor ve 3 yıl için her şey dahil 9 milyon euro veriyor.
 
3 - MENAJERDEN İMZA PARASI ATAĞI 
 
AHMET BULUT: Bu transferin bir de menajer ayağı var. Gökhan, Ahmet Bulut ile çalışıyor ve F.Bahçe, iç transferde oyuncularına, "Menajersiz gelin" şartı koştu. Döviz kuru sabitleme, maç başını da galibiyete ve beraberliğe göre ayarlama dönemi başlattı. Menajer Ahmet Bulut, karşı atağa geçti ve 1.5 milyon euro imza parası istemeyi Gökhan Gönül'e teklif etti. Gönül'ün bu konudaki tavrı ise henüz netleşmiş değil.
 
4 - YERLİ FUTBOLCULARDAN BASKI VAR 
 
ARKADAŞLARI: Bu transferin bir de F.Bahçeli oyuncular ayağı bulunuyor. Mehmet Topal ve Caner Erkin ile birlikte sözleşmesi biten Gökhan Gönül'e birçok arkadaşı, "Dedikodu çok çıkıyor ama sen hiçbir şeye aldırış etme. Takımda kal, F.Bahçe'nin efsanesi ol" baskısı yapıyor. 2007'de F.Bahçe'ye gelen Gökhan Gönül'e takımdaki diğer oyuncular, "Jübileni burada yap" önerisi getirirken baskı her geçen daha da gün artıyor. 
 
5 - BAŞKAN ADIM ATSA İMZAYA HAZIR 
 
GÖKHAN GÖNÜL: Bugüne kadar hakkında çok iddia ortaya atıldı ancak o, "Hiçbir takımla görüşmedim, anlaşmadım" açıklaması yaptı ve transferiyle ilgili hep kulübü ile görüşeceğini işaret etti. Kupa finali sonrası resmi teklifi bekliyor. 6.5 milyon euroya da sıcak bakıyor. Ancak Başkan Aziz Yıldırım'dan sıcak davranış bekliyor. İddiaya göre Gökhan'a Yıldırım, sıcak adım atsa, boş mukaveleye bile imza atmaya hazır.

Kaynak: Akşam